Papildinot iepriekš publicētās tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna vadlīnijas, Tieslietu ministrija ir izstrādājusi vizuālu palīgmateriālu tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) un ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa (ĀTAP) piemērotājiem - tiesnešiem, parādniekiem, kreditoriem, TAP uzraugošajām personām, kā arī citām personām. 

Materiālā iekļauta TAP un ĀTAP norises shēma jeb informācija par pamata darbībām un to secību, kas veicama TAP un ĀTAP ietvaros - lietas uzsākšanas, TAP pasākumu plāna apstiprināšanas un tā izpildes aspekti.

Vēršama uzmanība, ka materiāls attiecas uz tiem TAP un ĀTAP, kas uzsākti no 2023.gada 15.septembra.

Materiāls uzskatāms par informatīvu palīglīdzekli. Tajā iekļautās veicamās darbības nav izsmeļošas. Saskaroties ar TAP vai ĀTAP, aicinām iepazīties ar attiecīgo normatīvo regulējumu!

Tieslietu ministrija sadarbībā ar nozares ekspertiem ir izstrādājusi vadlīnijas, lai sniegtu atbalstu tiem uzņēmumiem, kas ir saskārušies ar finanšu grūtībām un tās vēlas risināt tiesiskās aizsardzības procesa ietvaros.

Šīs vadlīnijas ir vispārīgi praktiski ieteikumi, bet ne izsmeļoši norādījumi. Vadlīnijas var tikt izmantotas ne vien pasākumu plāna izstrādes procesā, bet arī veicot pasākumu plāna grozījumus. Lai atvieglotu pasākumu plāna izstrādes procesu, vadlīnijas satur pasākuma plāna pārbaudes sarakstu, ar kura palīdzību parādnieks var pārliecināties, vai pasākumu plāna projektā ir ietvertas visas pasākuma plāna obligātās sastāvdaļas. Tāpat ir izstrādāta pasākumu plāna veidne ērtākai pasākumu plāna strukturēšanai.

Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna vadlīnijas

Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna veidne