Otrdien, 5. aprīlī, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavotos tiesību aktu projektus, lai nodrošinātu koordinētu e-lietas darbību un uzraudzību, kā arī e-lietas datu efektīvu apriti. Minētie tiesību akti paredz noteikt E-lietas uzraudzības padomes funkcijas un tās darba organizāciju, izveidot starpinstitucionālu darba grupu efektīvai e-lietas procesu īstenošanai, kā arī datu apstrādes kārtību e-lietas platformā.
Valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto E-lietas uzraudzības padomes nolikumu, kurā noteiks E-lietas uzraudzības padomes funkcijas, lai nodrošinātu vienotas nacionāla līmeņa e-lietas attīstību un uzraudzītu vienotas nacionāla līmeņa e-lietas koncepcijas un vienotās e-lietas arhitektūras īstenošanu un aktualizēšanu un vienotu e-lietas kvalitatīvu ieviešanu un attīstību, atbilstoši e‑lietas ieviešanas rīcības plānam. Nolikumā tiks ietverts arī regulējums E-lietas uzraudzības padomes darba organizācijai, nosakot tās priekšsēdētāja pienākumus, sēdes norises un lēmumu pieņemšanas pamatjautājumus.
Tāpat arī Ministru kabinets atbalstīja TM rosinājumu izveidot starpinstitucionālu darba grupu vienotas nacionāla līmeņa e-lietas koncepcijas un vienotās e-lietas arhitektūras īstenošanai un attīstībai, kā arī e-lietas pārvaldības mehānisma darbībai. Valdības rīkojums paredz noteikt darba grupas pienākumus, lai nodrošinātu efektīvāku savstarpējo datu apmaiņu e-lietas platformā. Minētās starpinstitucionālās darba grupas darbs būs cieši saistīts ar E-lietas uzraudzības padomē pieņemtajiem lēmumiem.
Vienlaikus Ministru kabineta sēdē pieņēma Tieslietu ministrijas izstrādātos E-lietas platformas datu apstrādes noteikumus par datu apstrādes kārtību e-lietas platformā, nosakot datu apjomu, kas tiks apstrādāts e-lietas platformā, un veidu, kā persona var pieslēgties e-lietas portālam, noteikt datu glabāšanas ilgumu un arī e-lietas platformā ievadīto datu apstrādes noteikumus.
Tieslietu ministrija atgādina, ka e-lieta ir viena no digitālās transformācijas iniciatīvām, kura vairākos posmos paredz pakāpenisku pāreju uz elektronisku izmeklēšanas, tiesvedības un nolēmumu izpildes procesu, vispirms, e-lietas ieviešanas pirmajā posmā, izveidojot vienotu elektronisku tiesvedības procesu un nodrošinot informācijas apmaiņu starp tiesām, prokuratūru, nolēmumu izpildes iestādēm, procesa dalībniekiem un citām ar tiesvedību saistītu iestāžu informācijas sistēmām.