vdbbdbx

Piektdien, 29.novembrī, Tieslietu ministrija (TM) izsludinājusi atklātu konkursu uz Tieslietu akadēmijas  direktora amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 19.decembrim.

Pretendentiem jāatbilst Tieslietu akadēmijas likuma 5.pantā noteiktajām prasībām, lai pretendētu uz direktora amatu.

Par priekšrocību tiks uzskatīts, ja pretendentam ir maģistra grāds vadības, tiesību vai sociālajās zinātnēs vai tam pielīdzināma izglītība; pēdējo 10 gadu laikā iegūta vismaz trīs gadu profesionālā pieredze tiesu vai tieslietu sistēmā, pieredze vadošā amatā vai pieredze tālākizglītības plānošanas un īstenošanas jomā.

Tāpat pretendentiem vēlama pieredze  organizācijas iekšējo normatīvo dokumentu  izstrādē un   finanšu pārvaldībā, kā arī labas angļu valodas zināšanas.

Pretendentu atlase notiks trijās kārtās saskaņā ar Tieslietu padomes 2024. gada 19. novembrī apstiprināto kārtību "Tieslietu akadēmijas direktora amata pretendentu pieteikšanās nosacījumi un kārtība, kā arī pretendentu atlases un vērtēšanas kārtība".

Konkursa sludinājums publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”  un Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, TM tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Konkursa noslēgumā pretendentu, kurš saņēmis Tieslietu padomes atbalstu, tieslietu ministrs virzīs Ministru kabinetam iecelšanai Tieslietu akadēmijas direktora amatā. Tieslietu akadēmijas direktora mēnešalga būs līdz 4062 euro (pirms nodokļu nomaksas).

Tieslietu akadēmijas uzdevumi ir noteikti Tieslietu akadēmijas likumā. Tielietu akadēmijas diektora pienākums ir attīstīt tālākizglītības sistēmu tiesnešu, tiesu darbinieku, prokuroru un prokuratūras darbinieku kvalifikācijas celšanai, veidot mācību vidi un rūpēties par mācību rezultātu ilgtspēju. Tieslietu akadēmijas direktors pārstāv Tieslietu akadēmiju arī starptautiski, veidojot un uzturot sadarbību gan ar starptautiskajām organizācijām, gan citu valstu tiesu varas mācību institūcijām.

Pretendentus vērtēs Tieslietu padomes izveidota komisija, kuras sastāvā būs trīs Tieslietu padomes izvirzīti tiesu varas pārstāvji un trīs tieslietu ministra izvirzīti izpildvaras pārstāvji.

 

Papildu informācija:

Tieslietu akadēmija ir Tieslietu ministrijas prioritārais projekts Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda plānā. Tieslietu akadēmija nodrošinās efektīvu un ilgtspējīgu tālākizglītības sistēmu  tiesnešiem, tiesu darbiniekiem, prokuroriem, prokuratūras darbiniekiem un izmeklētājiem. Pakāpeniski tās darbības uzturēšanu pārņems valsts, un Tieslietu akadēmija tiks finansēta galvenokārt no valsts budžeta.

Jau šobrīd projekta “Tieslietu akadēmija” ietvaros tiesneši un prokurori papildina zināšanas, piemēram, par ģimenes strīdu cēloņiem un konfliktu attīstību, kā arī par vardarbībā cietušo vajadzībām un dažādu vardarbību sekām. Mācības stiprina tiesnešu un prokuroru psiholoģisko un emocionālo noturību,  lai cilvēkiem nodrošinātu tiesības uz taisnīgu tiesu.