Jaunumi
jhgrfecwsc

Trešdien, 28. augustā, 125 tiesneši un prokurori seminārā “Ģimenes strīdu psiholoģiskie aspekti” papildināja zināšanas par ģimenes strīdu cēloņiem un konfliktu attīstību, analizēja atšķirības starp lietas dalībnieku prasībām vai deklarētajām pozīcijām un patiesajām interesēm, kā arī dziļākām emocionāli psiholoģiskajām vajadzībām.

Aplūkojamo jautājumu klāstā bija pieredzes stāsti par tiesā veiksmīgi risinātiem ģimenes strīdiem, lietas dalībnieku reaģēšanas modeļiem un citu aspektu analizēšana. Semināra dalībnieki pārrunāja piesaistes stilu veidus, atkarīgas un līdzatkarīgas attiecības, kā arī citus destrukciju, manipulāciju un vardarbības ģimenē iemeslus un iespējas tos atrisināt. 

Semināra organizēšanu atzinīgi vērtē tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere:: “Ir svarīgi, lai tiesu sistēma ir profesionāla, zinoša un izpratnes pilna, it īpaši gadījumos, kad jānovērš vardarbība un bērna izmantošana vecāku savstarpējo strīdu risināšanā. Tiesnešiem un prokuroriem jābūt psiholoģiski un emocionāli labi sagatavotiem, lai spētu pieņemt vislabākos lēmumus, aizsargātu mūsu iedzīvotājus un nodrošinātu taisnīgumu tiesu procesos. Tādēļ projektā “Tieslietu akadēmija” plānveidīgi tiek celta tiesu darbinieku, prokuroru, prokuroru palīgu un izmeklētāju kvalifikācija dažādos jautājumos, kuru mērķis ir padarīt efektīvāku tieslietu sistēmu.”

Semināru “Ģimenes strīdu psiholoģiskie aspekti” organizēja Latvijas Tiesnešu mācību centrs sadarbībā ar Tiesu administrāciju projekta (Nr. 6.2.1.3.i0/1/22/I/TM/001) “Tieslietu akadēmija” ietvaros. Šī projekta mērķis ir izveidot vienotu tiesnešu, tiesu darbinieku, prokuroru, prokuroru palīgu un izmeklētāju centru – Tieslietu akadēmija, tādējādi sekmējot stipru, kompetentu un neatkarīgu tiesu un tiesībaizsardzības iestāžu darbību. Tieslietu akadēmijas kā profesionālās tālākizglītības nodrošinātājas uzdevums būs nodrošināt ar tiešo darba pienākumu saistīto specifisko zināšanu un prasmju uzlabošanu un pilnveidošanu. 

wvwvcsc