Šonedēļ, no 3. līdz 5. oktobrim, Opatijā, Horvātijā norisinājās konference, kuras ietvaros noslēdzās projekta "Cilvēktiesību aizsardzības un sabiedrības drošības stiprināšana, uzlabojot Horvātijas Probācijas dienesta kapacitāti" ("Strengthening human rights protection and public safety through improving capacities of the Croatian Probation Service") īstenošana. Konferenci rīkoja Norvēģijas Korekcijas dienestu direktorāts kā Norvēģijas grantu programmas "Korekcijas dienesti"[1] donorvalsts partneris un Horvātijas Probācijas dienests.
Konference pulcēja tieslietu sektorā, tostarp probācijā, strādājošos, lai diskutētu par izaicinājumiem korekcijas dienestu jomā, kā arī iepazīstinātu klātesošos ar Norvēģijas grantu projekta rezultātiem cilvēktiesību un sabiedrības drošības jomā. Horvātijas Probācijas dienests ir ilggadējs Latvijas Valsts probācijas dienesta sadarbības partneris, un starp abām institūcijām vairākkārt notikušas pieredzes apmaiņas vizītes un mācības. Konferencē diskutēja par aktuālajām tendencēm digitālo tehnoloģiju jomā, tai skaitā elektroniskās uzraudzības ieviešanu probācijas darbā, izaicinājumiem saistībā ar personu garīgo veselību un sabiedrības drošības jomu, starpinstitūciju sadarbības iespējām, praktiskām pieejām un metodēm korekcijas dienestu darbā.
Konferencē piedalījās Tieslietu ministrijas Projektu departamenta direktors Kaspars Ozols un Projektu departamenta Norvēģijas finanšu instrumenta nodaļas vadītāja Agnesei Kleina, kā arī Valsts probācijas dienesta Darbības analīzes un attīstības departamenta vadītājs, dienesta vadītāja vietnieks Valdis Pusvācietis.
Dalība noslēguma konferencē norisinās Norvēģijas grantu 2014.-2021. gada perioda programmas "Korekcijas dienesti" ietvaros.
Vairāk par Norvēģijas grantu 2014.–2021. gada perioda programmu vari uzzināt www.norwaygrants.lv.
Strādājam kopā drošai un iekļaujošai Eiropai.
[1] 2014.–2021. gada perioda programmas "Korekcijas dienesti" kopējais finansējums ir 15 294 118 EUR, no tiem Norvēģijas grantu finansējums ir 85 % jeb 13 000 000 EUR, un valsts budžeta līdzfinansējums ir 15 % jeb 2 294 118, tostarp papildus piešķirti 100 000 EUR divpusējās sadarbības aktivitātēm. Programma “Korekcijas dienesti” ir pirmā Latvijā uzsāktā programma Norvēģijas grantu 2014.–2021. gada periodā.