Ieslodzījuma vietu pārvaldes ESF projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” ietvaros 10. un 11. oktobrī notiks konference “Ģimene. Likums. Prevencija”, kurā pašmāju un ārvalstu eksperti analizēs ģimenes lomu ieslodzīto un bijušo ieslodzīto resocializācijā un ieguvumus no multidimensionālās ģimenes terapijas programmas ieviešanas un tās plānotajiem sistēmātiskajiem atbalsta risinājumiem.
Konferences atklāšanā piedalīsies Tieslietu ministrijas teiks valsts sekretāra vietniece ārvalstu sadarbības un stratēģijas jautājumos Kristīne Pommere un Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins.
Konferences dalībnieki – Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, pašvaldību institūcijām un nevalstiskajām organizācijām – tiks iepazīstināti ar divu projekta īstenošanas laikā veiktu pētījumu rezultātiem. Pētījumu par ieslodzīto un viņu ģimeņu sociālo stāvokli un integrāciju sabiedrībā Latvijā pētnieku grupas vārdā prezentēs psiholoģe Evita Lipe. Ar atziņām un secinājumiem par multidimensionālās ģimenes terapijas programmas ieviešanas sistēmiskiem atbalsta risinājumiem Latvijā iepazīstinās pētnieki Jānis Ābele un Santa Barone-Upeniece.
Konferences pirmajā darba dienā tiks sniegts ieskats Ģimenes dienu pasākumu nozīmei, veidojot ieslodzīto resocializācijas darbu. Par šo tēmu pieredzē dalīsies Liepājas cietuma priekšniece Gita Rozentāle un Valmieras cietuma Resocializācijas daļas priekšniece Tatjana Ļudvikova. Paredzēta arī paneļdiskusija par atbalsta pasākumiem ģimenes saišu stiprināšanai.
Otrajā konferences dienā dalībnieki iepazīsies ar multidimensiālās ģimenes terapijas programmu. Vairākās pasaules valstīs šī uz pierādījumiem balstītā, multisistēmiskā ģimenes programma darbojas ar atzīstamiem panākumiem. Tā paredzēta jauniešiem, kuri lieto atkarības izraisošās vielas, jauniešiem ar garīgās veselības traucējumiem, kā arī tiem jauniešiem, kuriem ir augsts risks ilgstošā atkarības izraisošu vielu lietošanā, uzvedības traucējumos, un jauniešiem, kuriem novērots risks likumpārkāpumu veikšanā. Par to, kā tā darbojas un ko iespējams panākt ar šādu pieeju, stāstīs lektores no Francijas, Nīderlandes, Igaunijas un Lietuvas.