Valdība atbalsta Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu attīstības koncepciju 19.04.2005


Ministru kabinets otrdien, 19.aprīlī, atbalstīja Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu attīstības koncepcijas pārstrādāto variantu, kas tapis, ņemot vērā citu ministriju un kompetentu valsts institūciju ieteikumus un iebildumus.

Koncepcija ir izstrādāta ieslodzījumu vietu materiāltehniskā nodrošinājuma - cietumu ēku, komunikāciju – atjaunošanai, ko paredzēts īstenot laikā no 2006. līdz 2014.gadam.

Pārstrādātais un valdības atbalstītais koncepcijas variants neparedz jaunu cietumu celtniecību, bet jau esošo ieslodzījumu vietu rekonstrukciju un triju cietumu būtisku paplašināšanu. Koncepcijas kopējās izmaksas astoņu ar pusi gadu periodam ir plānotas 52 miljonu latu apjomā.

Sākotnēji valdībai piedāvātās koncepcijas kopējās izmaksas, kas paredzēja visu esošo 15 ieslodzījuma vietu rekonstrukciju un triju jaunu cietumu celtniecību septiņu gadu laikā, bija gandrīz 74 miljoni latu.

Valdības apstiprinātajā koncepcijā ir paredzēta Olaines, Jēkabpils un Vecumnieku cietumu būtiska paplašināšana, kā arī Centrālcietuma, Valmieras, Cēsu, Jelgavas, Iļģuciema, Šķirotavas, Daugavpils un Pārlielupes ieslodzījuma vietu rekonstrukcija, kā arī komunikāciju rekonstrukcija Brasas, Matīsa, Grīvas un Liepājas cietumos.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.