Tieslietu ministrs tiekas ar LTRK pārstāvjiem 03.04.2019


Trešdien, 3. aprīlī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Juridisko komiteju, Padomi un Prezidiju.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns sarunā ar LTRK pārstāvjiem kā savu galveno prioritāti izvirzīja efektīvu tieslietu sistēmu tautsaimniecības izaugsmei: "Jāuzsver, ka efektīva tieslietu sistēma vienlaikus ir svarīgs pamats arī citām nozarēm un to attīstībai. Savukārt tiesvedības procesu stingrāka uzraudzība, kā arī tiesnešu, prokuroru un advokātu atbildības stiprināšana ir obligāts priekšnosacījums negodprātīgas rīcības izskaušanai tieslietu sistēmā."

Uzsverot inovatīvu tehnoloģisko risinājumu lomu tieslietu sistēmas attīstībā, tieslietu ministrs atzinīgi novērtēja Tiesu administrācijas paveikto moderno tehnoloģiju ieviešanā tiesu darbā, kā arī uzsvēra ar Iekšlietu ministriju noslēgtā sadarbības memoranda nozīmi tiesiskuma stiprināšanā: "Viennozīmīgi ir nepieciešama pašreizējo izmeklēšanas un tiesvedības procesu uzlabošana un pilnveidošana, kas nodrošinās ātrus, efektīvus un caurskatāmus  procesus -  no pirmstiesas izmeklēšanas līdz pat tiesas spriedumam – un cels kopējo tiesiskuma līmeni valstī."

 

Lana Mauliņa

Tieslietu ministrijas

Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67036738; e-pasts: Lana.Maulina@tm.gov.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.