Tieslietu ministrijā - Atvērto durvju diena 28.10.2004


Ceturtdien, 28. oktobrī, Rīgā (Brīvības bulvārī 36) no plkst.12.00 līdz 14.00 Tieslietu ministrijā būs Atvērto durvju diena. Šajā dienā tieslietu ministrei Vinetai Muižniecei sekos arī divas „ēnas” - Dita Amoliņa un Arta Mellupe, lai iepazītos ar ministres ikdienas darbu.

Interesentiem notiks ekskursija pa TM ēku Brīvības ielā 36, kur atrodas arī Valsts kancelejas un Augstākās tiesas telpas, saņemot īsu ieskatu ēkas vēsturē. Būs iespēja paviesoties tieslietu ministres Vinetas Muižnieces un valsts sekretāra Mārtiņa Bičevska kabinetos. Pēc ekskursijas Atvērto durvju dienas viesi pulcēsies Valsts kancelejas Zaļajā zālē, kur TM amatpersonas informēs par institūcijas darba specifiku un šobrīd aktuālajiem jautājumiem.

Tieslietu ministre Vineta Muižniece interesentus informēs par situāciju valsts tieslietu sektorā, nākotnes izredzēm un politiskajām vadlīnijām. Valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis pastāstīs par TM uzbūvi, funkcijām un padotības iestādēm.

Amatpersonas viesiem stāstīs arī par TM lomu tiesību aktu sagatavošanas procesā, ietekmi uz tiesu, notāru un advokātu darbu, pārstāvību starptautiskajās tiesās, sodu politiku valstī, ieslodzījuma vietu un probācijas dienestu attīstību, kā arī TM pārziņā esošo Eiropas Savienības lietu koordinēšanu. Amatpersonas atbildēs arī uz viesus interesējošajiem jautājumiem. Atvērto durvju dienā laipni aicināti piedalīties arī žurnālisti.

Atvērto durvju diena notiek Latvijas Juristu biedrības un TM organizēto Juristu dienu ietvaros, kas Latvijā notiek no 25.līdz 30.oktobrim Vidusskolēniem, studentiem un citiem interesentiem būs 28.oktobrī iespēja iepazīties ar juristu darbu un speciālistiem uzdot interesējošos jautājumus arī citās ar tiesību regulēšanu saistītās institūcijās Rīgā un citur Latvijā – Satversmes tiesā, Saeimā, Rīgas domē, Uzņēmumu reģistrā, policijas pārvaldēs un visu pakāpju tiesās.

Sīkāku informāciju par Atvērto durvju dienām iespējams uzzināt katrā no iestādēm, kā arī Juristu dienu programmā, kas publicēta TM tīkla lapā http://www.tm.gov.lv.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.