Tieslietu ministre Vineta Muižniece atklāj Valsts probācijas dienesta Rīgas nodaļas telpas 06.10.2004


V.Muižniece apsveikuma runā izteica gandarījumu par Valsts probācijas dienesta (VPD) paplašināšanos un uzsvēra, ka probācijas sistēmas sakārtošana ir viena no viņas prioritātēm. Tieši ar šī dienesta palīdzību ir iespējams sniegt otru iespēju personām kas izcietušas brīvības atņemšanu kādā no ieslodzījuma vietām un reintegrēt tās sabiedrībā. Ministre pauda, ka šīs funkcijas kvalitatīva veikšana ir ļoti nozīmīga un izteica cerību, ka jaunajās telpās darbs labi veiksies.

VPD vadītājs Aleksandrs Dementjevs informēja, ka šī ir jau desmitā atklātā probācijas dienesta nodaļa. Pašlaik paplašināšanās ir viena no VPD prioritātēm. Nākamajā gadā ir plānots atvērt vēl 18 nodaļas, aptverot visu Latvijas teritoriju. Kā vēl vienu no VPD prioritātēm A.Dementjevs minēja darbu ar nepilngadīgajām personām, kuru atgriešana sabiedrībā ir īpaši nozīmīga. A.Dementjevs informēja arī, ka, sākot no 6.oktobra, interesentiem pieejama ir arī VPD mājas lapa internetā, kā arī pastāstīja par apstiprināto VPD logo - Ūsiņa zīmi.

Jaunatklātās nodaļas vadītājs Andris Barkāns izteica pateicību daudzajām sadarbības institūcijām par atbalstu, kā arī cerību uz veiksmīgu turpmāko sadarbību. Sadarbības partnerus A.Barkāns aicināja nežēlot jaunatvērtās nodaļas darbiniekus un būt prasīgiem un uzstājīgiem, jo tā būs iespējams nodrošināt veiksmīgu un kvalitatīvu darbu.

Apsveikuma vārdus izteica arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Sergejs Dolgopolovs, Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāvji, Iļģuciema sieviešu cietuma un Šķirotavas cietuma darbinieki, kā arī citi apsveicēji.

Valsts probācijas dienests ir Tieslietu ministrijas padotības iestāde, kas rūpējas par sabiedrības drošību, strādājot ar cilvēkiem, kuri izcieš kriminālsodu sabiedrībā - nosacīti notiesātajiem un tiem, kuriem ir piespriests sabiedriskais darbs. Dienesta uzdevums ir arī palīdzēt bijušajiem ieslodzītajiem atgriezties sabiedrībā.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.