Tieslietu ministre viesojas Patentu valdē 21.01.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa ceturtdien apmeklēja Patentu valdi, kas ir viena no ministrijas pārraudzības iestādēm.

Patentu valdes direktors Zigrīds Aumeisters ministri iepazīstināja ar Patentu valdes darbību. Ar Patentu valdes vadību tieslietu ministre pārrunāja Patentu valdes aktualitātes, problēmas un nākotnes attīstības perspektīvas.

Tieslietu ministre sarunā ar Patentu valdi uzsvēra tās nozīmīgo lomu uz zināšanām balstītas ekonomikas veidošanā, jo tā ir viena no galvenajām atbildīgajām valsts institūcijām par intelektuālā īpašuma aizsardzību.

Tāpat ministre uzteica Patentu valdes aktīvo darbību starptautiskajā jomā, jo tās darbinieki pēc Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) un Eiropas Patentu organizācijas (EPO) uzaicinājuma darbojas organizāciju pastāvīgajās komisijās. „Tas nes pozitīvu Latvijas tēlu pasaulē,” uzsvēra tieslietu ministre Solvita Āboltiņa.

Tostarp Patentu valdes direktors Zigrīds Aumeisters informēja ministri, ka šogad aprīlī Patentu valde rīko plašu starptautisku konferenci „Rūpnieciskais īpašums un tā ietekme valsts ekonomikā”. Uz to aicināti WIPO EPO, Eiropas Patentu iestādes un Eiropas Iekšējā tirgus saskaņošanas biroja vadītāji, kā arī vēl 22 valstu patentu iestāžu vadītāji.

Savukārt runājot par Patentu valdes darbības attīstības perspektīvām, Zigrīds Aumeisters sacīja, ka Patentu valde vēlas Latvijā izveidot reģionālos konsultāciju centrus, kur vietējiem iedzīvotājiem būs pieejama informācija par intelektuālā īpašuma aizsardzību un Patentu valdes darbību.

Pēc viņa teiktā, pašlaik sadarbībā ar Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru Patentu valde vienu šādu centru izveidojusi Rēzeknē.

„Galvenais ir labi un godīgi veikt savu darbu un jūsu iestāde to dara. Novēlu, lai jums tas izdotos arī turpmāk,” sacīja tieslietu ministre, piebilstot, ka atbalstīs Patentu valdes iniciatīvas savas darbības uzlabošanai.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.