Tieslietu ministre tiksies ar valsts prezidenti Vairu Vīķi - Freibergu 16.02.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa ceturtdien, 17.februārī, tiksies ar valsts prezidenti Vairu Vīķi – Freibergu. Solvita Āboltiņa tikšanās laikā informēs valsts prezidenti par darbiem, kurus iecerējusi paveikt ministra amatā, kā arī par valdības deklarācijā nospraustajiem mērķiem tieslietu jomā un par to realizācijas gaitu.

„Būdama tieslietu ministres amatā, es vēlos panākt ticības atjaunošanos tiesu varai. Lai cilvēkos atgrieztos ticība tam, ka brīdī, kad zudušas visas cerības panākt taisnības atjaunošanu, tiesa ir tā vieta, kur to iespējams izdarīt,” pauž Solvita Āboltiņa.

Par būtiskāko instrumentu šī mērķa sasniegšanai tieslietu ministre uzskata jauno Tiesu iekārtas likumprojektu, pie kura pilnveidošanas pašlaik strādā šā gada janvārī ar ministres rīkojumu izveidota darba grupa. Tajā darbojas gan ministrijas, gan tiesu sistēmas pārstāvji.

Tieslietu ministre uzskata, ka likumprojekta svarīgākā sadaļa būs tiesnešu sociālās aizsardzības, tiesnešu darba kvalitātes vērtēšanas un karjeras izaugsmes kārtības noteikšana.

Otrs jautājums, ko ministre iecerējusi pārrunāt ar valsts prezidenti, ir ieslodzīto personu stāvoklis valsts cietumos - ieslodzīto iespējas iegūt cietumā izglītību, veselības aprūpe cietumos un ar mūža ieslodzījumu sodīto personu soda izciešanas apstākļi cietumos.

Ministre atzīst, ka visās šajās jomās pastāv problēmas un viņa pievērsīs uzmanību to atrisināšanai. Pašlaik ministre apmeklē cietumus, lai iepazītos ar situāciju.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.