Tieslietu ministre tikšanās laikā ar Somijas vēstnieku pārrunā Latvijas un Somijas sadarbības iespējas tieslietu jomā 17.02.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa ceturtdien tikās ar Somijas vēstnieku Latvijā Peku Vuoristo (Pekka Wuoristo).

Tikšanās laikā ministre ar Somijas vēstnieku pārrunāja abu valstu sadarbību tieslietu jomā un atzina, ka abas valstis ir abpusēji ieinteresētas sadarboties.

Tieslietu ministre vēstnieku informēja, ka Latvijas Tieslietu ministrija būtu ieinteresēta ar Somijas Tieslietu ministriju noslēgt divpusēju sadarbības līgumu tiesu ekspertīzes jomā.

Latvija būtu ieinteresēta pārņemt Somijas pieredzi tiesu ekspertīžu laboratoriju kvalitātes kontroles sistēmas izveidē un akreditācijā. Pašlaik starp Latvijas Valsts tiesu ekspertīžu biroju un Somijas nacionālo kriminālistikas izpētes biroju ir izveidojusies laba sadarbība, bet tā balstīta tikai uz personiskiem kontaktiem, tādēļ būtu nepieciešams šāds divpusējs līgums.

Somijas vēstnieks solīja šo informāciju nodot kompetentām valsts institūcijām Somijā.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāta iespējamā tieslietu ministres Solvitas Āboltiņas vizīte Somijā. Ministre informēja, ka šogad aprīlī Somijas galvaspilsētā Helsinkos notiks Eiropas Padomes tieslietu ministru konference, kuras laikā viņa varētu neformāli tikties ar Somijas tieslietu ministru Johanesu Koskinenu (Johannes Koskinen).

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.