Tieslietu ministre tiekas ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas ģenerāldirektoru 06.04.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa trešdien, 6.aprīlī, tikās ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO- World Intellectual Property Organization, viena no Apvienoto Nāciju Organizācijas specializētajām oganizācijām) ģenerāldirektoru, doktoru Kamilu Idrisu (Kamil Idris), kurš Latvijā viesojas starptautiskās konferences „Intelektuālais īpašums jaunajās Eiropas Savienības dalībvalstīs” ietvaros.

Tikšanās laikā tieslietu ministre izteica pateicību K.Idrisam par to, ka viņš atradis laiku, lai apmeklētu Latviju. S.Āboltiņa atzīmēja veiksmīgo sadarbību starp Latvijas pārstāvjiem un WIPO, jo Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošās Patentu valdes darbinieki aktīvi piedalās WIPO darbā, kā rezultātā Latvijā intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumi ir sakārtoti augstā līmenī.

Tāpat tieslietu ministre pauda pārliecību, ka sadarbība starp Latviju un WIPO vēl vairāk nostiprināsies, ņemot vērā to, ka Ministru prezidents Aigars Kalvītis un K. Idriss ceturtdien, 7.aprīlī, parakstīs Latvijas valdības un Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas saprašanās memorandu.

Savukārt K.Idriss tikšanās laikā atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto tiesiskās vides sakārtošanā intelektuālā īpašuma un patentu jomā. Viņš uzsvēra, ka svarīgi ir ne tikai pieņemt normatīvos aktus šīs jomas sakārtošanai, bet arī strādāt pie to ieviešanas. Šajā ziņā būtiska nozīme ir tiesībsargājošo institūciju un tiesnešu apmācībai intelektuālu īpašuma un patentu aizsardzības jomā.

Pēc K.Idrisa teiktā, ir būtiski saprast, ka intelektuālais īpašums un patenti nav vienas nozares, bet starpnozaru jautājums, līdz ar to Latvijai būtu nepieciešams veidot starpnozaru institūciju, kas ar to nodarbotos. Tieslietu ministrija jau strādā pie šādas institūcijas izveides.

K.Idriss trešdien savas vizītes laikā apmeklēja arī Latvijas Zinātņu akadēmiju, kur viņam svinīgi piešķīra goda doktora diplomu par starptautiski nozīmīgo ieguldījumu juridiskajā zinātnē.

Sīkāka informācija par Pasaules Intelektuālā īpašuma organizāciju atrodama organizācijas mājaslapā internetā http://www.wipo.int/

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.