Tieslietu ministre piedalīsies Eiropas tieslietu ministru konferencē Helsinkos 06.04.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa dosies uz Somijas galvaspilsētu Helsinkiem, lai 7. un 8.aprīlī piedalītos Eiropas tieslietu ministru 26.konferencē. To organizē Eiropas Padome (Council of Europe).

Konferences tēmas būs „Tieslietu sociālie aspekti: meklējot juridiskus risinājumus parādu problēmai” un „Tieslietu sociālie aspekti: krimināltiesību sistēmas sociālā misija”. Tāpat notiks apspriede par Eiropas tieslietu ministru 25.konferences laikā pieņemto Rezolūciju par terorisma apkarošanu un par Eiropas Cietumu hartas projektu.

Konferences laikā tieslietu ministre valdības vārdā arī parakstīs Eiropas Padomes Krimināltiesību pretkorupcijas konvencijas Papildprotokolu.

Tas paredz, ka dalībvalstis nacionālo un ārvalstu šķīrējtiesnešu, tiesu zvērināto un tiesu piesēdētāju kukuļošanu normatīvajos aktos kvalificē kā noziedzīgu nodarījumu. Valdība jau ir uzsākusi darbu pie minētā Papildprotokola nosacījumu ieviešanas un pašlaik notiek nepieciešamo grozījumu sagatavošana Krimināllikumā.

Sīkāku informāciju par minēto tieslietu ministru konferenci iespējams uzzināt Eiropas padomes mājaslapā internetā - http://www.coe.int/T/E/Legal_Affairs/Legal_co-operation/Conferences_and_high-level_meetings/European_Ministers_of_Justice/

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.