Tieslietu ministre pauž satraukumu par Tautas partijas Saeimas deputātu nostāju jautājumā par bērnu adopciju uz ārzemēm un aicina Saeimu nemainīt pastāvošo kārtību 01.03.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa pauž satraukumu par Tautas partijas Saeimas deputātu nostājas kraso maiņu jautājumā par bērnu adopciju uz ārzemēm, otrdien, 1.martā, Saeimas Juridiskās komisijas sēdē atbalstot Bērnu un ģimenes lietu ministrijas sagatavotos grozījumus Civillikumā. S.Āboltiņa, tāpat kā iepriekšējā tieslietu ministre, Tautas partijas pārstāve Vineta Muižniece, tos neatbalsta.

Ņemot vērā to, ka Saeimas Juridiskā komisija savu viedokli par grozījumiem Civillikumā ir izteikusi un tos nodevusi izskatīšanai Saeimas plenārsēdē trešajā, pēdējā lasījumā, tieslietu ministre aicina deputātus neatbalstīt Juridiskās komisijas lēmumu un atstāt spēkā pašreizējo kārtību jautājumā par bērnu adopciju uz ārzemēm.

Tieslietu ministre uzsver, ka minētās domstarpības bija jāatrisina valdībā, jo tas skar divu ministriju kompetences sfēras.

„Es kategoriski norobežojos no apgalvojumiem, ka strīds ir starp divām partijām – tas ir strīds starp divām ministrijām par kompetenču sadalījumu un tas bija jāatrisina valdībā.. Notikumu secība, sākotnēji iestājoties pret šiem grozījumiem, bet pēc tam tos atbalstot, parāda Tautas partijas patieso nostāju šajā jautājumā,” norāda tieslietu ministre.

Saeimas Juridiskās komisijas atbalstītie grozījumi Civillikumā paredz, ka  turpmāk atļauju bērnu adoptēšanai uz ārzemēm izdos bērnu un ģimenes lietu ministrs, nevis tieslietu ministrs, kā tas likumā pašlaik noteikts. S.Āboltiņa neatbalsta šos likuma grozījumus, uzskatot, ka pašreizējais regulējums ir adekvāts un laika gaitā sevi ir attaisnojis. Bez tam, Ģimenes un bērnu lietu ministrija minētos grozījumus Civillikumā  gan valdībai, gan Saeimai iesniedza, tos nesaskaņojot ar citām valsts institūcijām, tostarp ar Tieslietu ministriju.

S.Āboltiņas satraukumu izraisījusi saņemtā informācija, kas norāda uz iespējamu bērnu un ģimenes lietu ministra Ainara Baštika personīgu ieinteresētību šādu likuma grozījumu pieņemšanā.

„Kāda Latvijas bērnu nama skolotāji mani ir informējuši par bērnu adopcijām. Visi bērni tiek adoptēti uz vienu vietu vienā no ASV štatiem. Un to visu organizē baptistu draudze. Tas mani satrauc, jo Latvijā katrs bērns ir vērtība un viņu adopcijai uz ārzemēm būtu jābūt kaut kam ārkārtējam, nevis ikdienišķai parādībai,” pauda ministre.

Minēto informāciju S.Āboltiņa nodevusi izvērtēšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kā arī to nosūtījusi Saeimas Juridiskajai komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.