Tieslietu ministre: izglītībai cietumos jābūt daļai no valsts vispārējās izglītības sistēmas 03.03.2005


Šodien Ieslodzījumu vietu pārvaldes rīkotā starptautiskā semināra “Izglītība cietumos” atklāšanā Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa savā uzrunā uzsvēra cietumu izglītības lielo nozīmi ieslodzīto “labošanā”, kā arī pauda pārliecību, ka cietumu izglītība jāintegrē Latvijas vispārējās izglītības sistēmā, tā lai ieslodzījuma vietās iegūtie izglītības dokumenti būtu ekvivalenti šādiem pašiem dokumentiem ārpus cietumu sienām.

Ministre atzina, grūti panākt visu aptuveni 8000 cietumos ievietotoo personu kļūšanu par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem, tomēr valsts pienākums ir cīnīties par ikvienu no tiem, īpaši gados jaunākajiem ieslodzītajiem, un īpaši tiem, kas paši vēlas laboties. “Ir skaidrs, ka izglītība ir efektīvākais korekcijas līdzeklis”, pauda Āboltiņa.

“Ja nenotiek ieslodzīto izglītošana, valstij nav pamata cerēt, ka pēc iznākšanas no ieslodzījuma vietas persona būs labojusies, ja tā nebūs dzirdējusi un redzējusi neko labāku par citu ieslodzīto “dzīves gudrībām””, uzsvēra ministre.

Āboltiņa arī uzsvēra, ka izglītības darbs cietumos jāveic profesionāliem pedagogiem, kas saņēmuši atbilstošu kvalifikāciju ne tikai vispārējā pedagoģijā, bet arī īpaši darbā ar ieslodzītajiem.

Ministre piekrita, ka līdz šim trūcis politiskās gribas un atbalsta, lai līdz sakārtotu izglītības problēmas cietumos, tomēr uzsvēra, ka šobrīd šāda politiskā griba S.Āboltiņas un izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes personā pastāvir. To savā uzrunā pēcāk apliecināja arī I.Druviete, kas pauda vēlmi ciešā sadarbībā starp Tieslietu un Izglītības un zinātnes ministriju nekavējoties uzsākt šo jautājumu risināšanu politiskā līmenī.

Abas ministres pauda atbalstu idejai cietuma izglītības attīstību finansēt kopīgi no Izglītības un zinātnes ministrijas un Ieslodzījumu vietu pārvaldes budžetiem, kā arī aicināja konferences rīkotājus izstrādāt un iesniegt abās ministrijās precīzus uzdevumus un ieteikumus cietumu izglītības programmai, lai tā ar laiku varētu pretendēt uz reālu finansējumu no valsts budžeta.

Pasākuma bildes.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.