Tieslietu ministre informē tiesnešus par iecerēm tiesu sistēmas pilnveidošanā 18.02.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa piektdien piedalījās Augstākās tiesas plēnuma sēdē, kuras laikā informēja tiesnešus par iecerēm tiesu sistēmas pilnveidošanā.

S.Āboltiņa uzrunas laikā paziņoja, ka vēlas panākt sabiedrības uzticības atjaunošanos tiesu varai kā taisnības atjaunošanas institūtam.

„ Mans mērķis ministra amatā ir panākt, lai sabiedrībā atgrieztos ticība tiesu varai kā taisnības atjaunošanas institūtam visos tiesu līmeņos,” pauda ministre.

Tāpat jālauž iesīkstējušais stereotips, ka rajona tiesu lēmumi nav nopietni ņemami vērā, jo tos tāpat pārsūdzēs nākamajās tiesu instancēs.

Tieslietu ministre uzstāšanās laikā runāja arī par Tiesu iekārtas likumprojektu, kurā paredzēta būtiska tiesu sistēmas reforma. Ministre informēja, ka pašlaik notiek darbs pie likumprojekta pilnveidošanas un to dara šā gada janvārī ar ministres rīkojumu izveidota darba grupa, kurā pārstāvētas gan ministrijas amatpersonas, gan arī autoritatīvi tiesneši.

S.Āboltiņa uzskata, ka likumprojekta svarīgākā sadaļa būs tiesnešu sociālās aizsardzības, tiesnešu darba kvalitātes vērtēšanas un karjeras izaugsmes kārtības noteikšana

Tiesu iekārtas likumprojektā arī paredzēta ievērojama tiesu sistēmas reforma, tomēr ministre atzīst, ka tiesu sistēmas maiņa notiks tikai tad, kad ir pilnīga skaidrība par to, kā strādās jaunā sistēma, bet tas nav vienas dienas jautājums.

Bez tam, Augstākās tiesas plēnuma laikā tieslietu ministre pasniedza Tieslietu ministrijas Pirmās pakāpes Atzinības rakstu un „zelta” spalvu ilggadīgam Augstākās tiesas darbiniekam Alfonam Cīrulim.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.