Tieslietu ministre gandarīta par likumprojekta „Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums” operatīvo izskatīšanu Saeimā 01.03.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa ir gandarīta par Saeimas Juridiskās komisijas darbu, ļoti operatīvi organizējot likumprojekta „Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums” izskatīšanu Saeimā. Pašlaik likumprojekts tiek gatavots izskatīšanai Saeimā trešajā, pēdējā lasījumā.

S.Āboltiņa uzsver, ka likumprojekta pieņemšana ir ļoti nozīmīga sabiedrības sociāli visneaizsargātākajiem locekļiem, jo turpmāk par viņu tiesību aizsardzību rūpes uzņemsies valsts.

Tostarp tieslietu ministri iepriecinājis Saeimas Juridiskās komisijas otrdien, 1.martā, paustais atbalsts Tieslietu ministrijas priekšlikumam precizēt likumprojekta normu, kas nosaka, ar kādām personām valsts var slēgt līgumu par juridiskās palīdzības sniegšanu.

Saeimas Juridiskā komisija otrdien pēc būtības atbalstīja Tieslietu ministrijas priekšlikumu, ka līgumus par juridiskās palīdzības sniegšanu var slēgt ne tikai ar zvērinātiem tiesu izpildītājiem, notāriem un advokātiem, bet arī ar cilvēkiem, kuru profesionālā kvalifikācija un pieredze atbilst tām prasībām, kas izvirzītas kandidātiem uz advokāta amatu.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.