Tieslietu ministre atzinīgi vērtē dzimumu līdztiesības jautājumu aktualizēšanu sabiedrībā 13.01.2005


Trešdien, 11. janvārī, apmeklējot starptautiskās konferences “Masu mediju loma varas pārdalē” atklāšanu, tieslietu ministre Solvitas Āboltiņa atzinīgi novērtēja projekta īstenotāju aktualizēto diskusiju par dzimumu līdztiesības jautājumiem Latvijā.
 
Vērtējot pašreizējo situāciju dzimumu līdztiesības jomā valstī, Āboltiņa uzsvēra, ka “no ārpuses Latvija izskatās labi, ņemot vērā, ka abas augstākās valsts amatpersonas – prezidente un Saeimas priekšsēdētāja – ir sievietes.” Āboltiņa atzina, ka diemžēl pavisam citu situāciju ataino statistikas dati par to, cik daudz sieviešu ieņem vidēja līmeņa vadītāja amatus.

“Vakar valdības sēdē ārlietu ministru vietā prezentēju ziņojumu par to, kā novērtēts Latvijas ziņojums par ANO konvencijas pret sieviešu diskrimināciju izpildi, tajā bija daudz priekšlikumu par to, ko Latvijai vēl vajadzētu darīt, lai uzlabotu situāciju attiecībā uz sieviešu diskrimināciju. Tā kā mums šajā jomā ir daudz jāstrādā”, pauda Āboltiņa.

Āboltiņa izteica vilšanos par to, ka par dzimumu līdztiesības jautājumiem Latvijā pašlaik runā tikai sievietes. “Esmu vienisprātis ar bijušo Latvijas Ārlietu ministri un bijušo ES komisāri Sandru Kalnieti, kas, uzstājoties konferencē “Masu mediju loma varas pārdalē”, bilda, ka šīs problēmas varēs atrisināt tad, kad par tām runās arī vīrieši. Manuprāt, pašlaik svarīgākais ir palīdzēt sievietēm, kas stereotipu sociālu apstākļu vai kādu citu iemeslu dēļ atturas aktīvi darboties publiskajā sfērā un ieņemt vadošus amatus”, secinājusi Āboltiņa.
Konferences lektores savās uzrunās vairākkārt minēja arī jautājumu par kvotām, kas ieviestas dažās Skandināvijas valstīs attiecībā uz dzimumu sadalījumu parlamentā. Paužot savu viedokli par šo jautājumu, Āboliņa pauda atturīgu attieksmi, uzsverot to, ka, viņasprāt, profesionālās spējas nav atkarīgas no dzimuma.

Konferences atklāšanā šodien, “Reval Hotel Latvia” tika ieskicēta dzimumu līdztiesības politikas attīstība Latvijā. Kā uzrunā atzīmēja Labklājības ministre Dagnija Staķe, pēdējā gadā Latvijā šajā jomā darīts daudz - pagājušajā gadā valdībā apstiprināta programma dzimumu līdztiesības īstenošanai, turklāt dzimumu līdztiesība izvirzīta par vienu no horizontālajām prioritātēm, apgūstot Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu. 

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.