Tieslietu ministre atzinīgi novērtē Apvienoto Nāciju Attīstības programmas paveikto tiesu sistēmas darba uzlabošanas jomā 20.01.2005


 Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa trešdien tikšanās laikā ar Apvienoto Nāciju Attīstības programmas (UNDP) Latvijā biroja vadītāju Initu Pauloviču un Programmas daļas vadītāju Daigu Holmu atzinīgi novērtēja UNDP paveikto tiesu sistēmas darba uzlabošanas jomā.

„Sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Attīstības programmu īstenotie projekti ir pārtapuši konkrētos likumprojektos, lai uzlabotu un sakārtotu Latvijas tiesu sistēmu. Tāpat pēc Apvienoto Nāciju Attīstības programmas iniciatīvas tapis likumprojekts par valsts bezmaksas juridiskās palīdzības sniegšanu maznodrošinātiem cilvēkiem,”pauda ministre.

Tieslietu ministre uzsvēra, ka ministrija ir ieinteresēta turpināt sadarbību arī pēdējā no UNDP īstenotajiem projektiem tieslietu jomā, kura rezultātā paredzēts stiprināt tiesu sistēmas komunikāciju ar sabiedrību, jo viens no Solvitas Āboltiņas uzstādītajiem mērķiem tieslietu ministra amatā ir uzticības atjaunošana tiesu sistēmai.

Pašlaik minētā projekta ietvaros ir sagatavots pētījums „Situācija komunikāciju jomā Latvijas tiesu sistēmā”, kurā noskaidrota pašreizējā situācija tiesu sistēmas komunikācijas jomā, ar uzskaitītām problēmām, to cēloņiem un iespējamiem risinājumiem. Pētījums ir publiski pieejams Tieslietu ministrijas, Augstākās tiesas, UNDP mājaslapās un portālā www.tiesas.lv Šī gada laikā notiks darbs pie tā, lai projekta laikā tapušos risinājumus īstenotu dzīvē.

Tostarp tieslietu ministre Solvita Āboltiņa aicināja UNDP palīdzēt ministrijai organizēt publisku diskusiju par nejaušības principa ieviešanas nepieciešamību lietu sadalē tiesā, mazinot sabiedrības aizdomas par iespējamo korupciju tiesu sistēmā. Ministre uzsvēra, ka pašlaik nejaušības principa ieviešana ir aktuāla arī maksātnespējas procesa administratoru izvēlē.

Savukārt Pauloviča tikšanās laikā informēja tieslietu ministri par vairāku Apvienoto Nāciju Organizācijas struktūrā ietilpstošo organizāciju vispasaules mērogā rīkoto „Kampaņu pret vardarbību”, kas sāksies šogad marta vidū un ilgs līdz gada beigām. UNDP biroja Latvijā vadītāja aicināja Solvitu Āboltiņu iesaistīties šajā kampaņā, kam tieslietu ministre arī piekrita.

„Vardarbība pret bērnu, līdzcilvēkiem ir ļoti aktuāla un sāpīga tēma. Sabiedrībai un masu medijiem jāpievērš lielāka uzmanība pret tās izskaušanu, tāpēc noteikti atbalstīšu šo kampaņu,” pauda ministre.

Uzziņai:
Pašlaik UNDP finansē vienu sadarbības projektu ar Tieslietu ministriju - Tiesu sistēmas komunikācijas stiprināšana”. UNDP sadarbībā ar ministriju jau īstenojusi divus projektus - „Tiesvedības administrēšana nepilngadīgo personu lietās” un „Atbalsts tiesu sistēmai”.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.