Tieslietu ministre ar Sorosa fonds – Latvija, Rīgas juridiskās augstskolas un Tiesnešu mācību centra vadību pārrunā sadarbību tiesiskas valsts nostiprināšanā Latvijā 14.01.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa piektdien tikās Sorosa fonda – Latvija (SFL),  Rīgas juridiskās augstskolas un Latvijas tiesnešu mācību centra vadību  un apsprieda Tieslietu ministrijas un šo institūciju tālāko sadarbību tiesiskas valsts nostiprināšanā Latvijā.

Viņa pozitīvi novērtēja SFL ieguldījumu juridiskās izglītības attīstīšanā, tiesiskās apziņas veidošanā un tiesnešu apmācībā. SFL ir Rīgas juridiskās augstskolas un Tiesnešu mācību centra līdzdibinātājs un finansētājs.

Sarunā ar SFL izpilddirektoru Andri Aukmani ministre uzsvēra, ka tiesnešu izglītošana un tiesu spriedumu analīze un apspriešana ir ļoti būtiska sabiedrības uzticības atjaunošanā tiesu varai, tā var veicināt tiesnešu pašattīrīšanās procesu, atbrīvojoties no negodīgiem un korumpētiem kolēģiem.

Ministre iepazinās ar SFL pieredzi tādu tiesas prāvu atbalstīšanā, kurām ir ietekme uz visai sabiedrībai kopumā svarīgiem lēmumiem,piemēram, invalīdu tiesību nodrošināšanā, jautājumā par mazo hidroelektrostaciju būvniecības atļauju un kāpu aizsargjoslu apbūves atļauju izsniegšanas likumību.

Ministre ar SFL vadību vienojās par sadarbību tiesu spriedumu analīzes un apspriešanas organizēšanā, cietumnieku izglītības un prasmju līmeņa paaugstināšanā, tiesnešu apmācībā un likumprojektu sabiedrisko apspriešanu rīkošanā.

Sarunā ar Rīgas juridiskās augstskolas rektoru Džonu J.A. Bērku (John J.A. Burke) tieslietu ministre izteica gatavību veicināt valsts iestāžu darbinieku izglītošanos augstskolā, lai viņi varētu būtiski papildināt savas zināšanas Eiropas tiesību jomā.

Savukārt tikšanās laikā ar Tiesnešu mācību centra (TMC) izpilddirektori Solvitu Kalniņu tieslietu ministre pauda pateicību par TMC lielo ieguldījumu tiesnešu apmācībā.

Šobrīd ar Tieslietu ministriju saskaņo līdzdarbības līguma slēgšanu tiesnešu apmācībā un ministre izteica pārliecību, ka pēc tā noslēgšanas līdzšinējais centra darbs turpināsies vēl aktīvāk.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.