Tieslietu ministre ar reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru pārrunā tiesisko situāciju Jūrmalā 06.04.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa trešdien, 6.aprīlī, tikās ar reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru Māri Kučinski, lai pārrunātu tiesisko situāciju, kāda izveidojusies Jūrmalas pašvaldībā pēc vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanas.

Ministri vienojās, ka gadījumā, ja neviens nebūs pārsūdzējis Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru atcelts Jūrmalas vēlēšanu komisijas lēmums par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, un tas 22.aprīlī stāsies likumīgā spēkā, tad tiks darīts viss, lai nodrošinātu tiesiskas pārvaldības turpināšanos Jūrmalā – proti, valdība aicinās Saeimu Jūrmalā iecelt pagaidu administrāciju, kura darbosies līdz brīdim, kad minētajā pašvaldībā notiks jaunas domes vēlēšanas.

Savukārt gadījumā, ja kāda no pusēm pārsūdz Administratīvās rajona tiesas spriedumu, tieslietu ministres un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra viedokļi dalās. S.Āboltiņa uzskata, ka Jūrmalas dome turpina strādāt līdz brīdim, kad ir spēkā stājies tiesas spriedums.

„Jebkurā gadījumā, ja tāda situācija izveidosies, mēs nāksim kopā un meklēsim risinājumu. Es paļaujos un ceru, ka tiesneši spriedumus šajā sabiedrībai svarīgajā lietā pieņems patiešām saprātīgos termiņos,” pauž S.Āboltiņa.

Tāpat ministri vienojās, ka Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija aicina Jūrmalas domi šajā laikā atturēties no būtisku lēmumu pieņemšanas.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.