Seminārā informēs par jaunākajiem līdzekļiem tiesu ekspertīzē 10.01.2005


Otrdien, 11. janvārī, Rīgā, sāksies divu dienu seminārs, kurā Lielbritānijas eksperti Latvijas speciālistus informēs par modernāko tehniku un līdzekļiem nozieguma vietu apskatei, lietisko pierādījumu izņemšanai, saglabāšanai un iesaiņošanai.

Semināru rīko Valsts tiesu ekspertīžu birojs un Lielbritānijas uzņēmums “Crime Scene Investigation Equipment Ltd.”. Īpašu uzmanību seminārā veltīs līdzekļiem ugunsgrēku izpētei, dalībniekiem tiks demonstrēts jauns ķīmisks reaģents ļaunprātīgas dedzināšanas atklāšanai, ja uguns izraisīšanā ir izmantoti viegli uzliesmojošas vielas, kā arī hidrokarbonu detektori – zemas pašizmaksas palīgierīces “aizdomīgu” ugunsgrēku izpētei.

Semināra dalībniekus 11. janvārī iepazīstinās arī ar jaunāko tehniku apavu pēdu izņemšanā un kopēšanā, uzlabotu magnētisko pulveri latentām pirkstu pēdām, demonstrēs dažādus reaģentus un metodes latentu pirkstu pēdu attīstīšanai, kā arī kontroles komplektus sprāgstvielu un narkotiku atklāšanai. 12. janvārī plānots darbs grupās ar demonstrēto tehniku un komplektiem.

Semināru vadīs nozieguma vietas un tiesu ekspertīzes konsultants, ugunsgrēku eksperts Garets Roberts no Lielbritānijas. Roberts ir Starptautiskās identifikācijas asociācijas biedrs, Starptautiskās ugunsgrēku izpētes asociācijas biedrs, Starptautiskā tiesu ekspertīzes palīdzības centra biedrs, Lielbritānijas ugunsgrēku izpētes foruma biedrs.

Seminārs notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta zinātniski pētnieciskās pārvaldes telpās Rīgā, Pētersalas ielā 10, tajā piedalīsies speciālisti no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rīgas Galvenās policijas pārvaldes, Valsts policijas Rajonu policijas pārvaldes, Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes, kā arī Valsts tiesu ekspertīžu biroja.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.