Par tieslietu ministres tikšanos ar Naturalizācijas pārvaldes priekšnieci 19.10.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa trešdien, 19.oktobrī, tikās ar Naturalizācijas pārvaldes priekšnieci Eiženiju Aldermani, lai pārrunātu notikumus saistībā ar pārvaldes amatpersonu aizturēšanu aizdomā par kukuļņemšanu.

E.Aldermane informēja ministri, ka Naturalizācijas pārvalde sadarbojas ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), ir ierosinājusi disciplinārlietu par notikušā faktu Limbažu filiālē un atstādinājusi no dienesta pienākumu pildīšanas aizdomās turēto amatpersonu un uzsākusi iekšējo izmeklēšanu. Naturalizācijas pārvalde vēl nav saņēmusi no KNAB informāciju par Valmieras reģionālās nodaļas priekšnieka aizturēšanu, tāpēc pašlaik nekādi lēmumi attiecībā uz Valmieras nodaļu vēl nav pieņemti. Naturalizācijas pārvalde ir nodrošinājusi darba pēctecību un darbs nav apstājies.

Tāpat E.Aldermane informēja ministri par pasākumiem, kas tiek veikti un ir ieplānoti, lai nākotnē šādas situācijas vairs neatkārtotos. E.Aldermane informēja par veiktajiem un plānotajiem pasākumiem eksaminācijas procesa uzlabošanā un preventīvā pārkāpumu novēršanas darbā. Jau pašlaik eksaminācijas sistēmā ir ieviesti drošības pasākumi, piemēram, eksaminācijas komisiju locekļi tiek rotēti uz citām komisijām, Naturalizācijas pārvaldes vadības pārstāvji, nebrīdinot dodas izbraukumos uz eksaminācijas vietām, lai pārbaudītu komisiju darbu utt.

Ministre ar E.Aldermani vienojās, ka līdz gada beigām, kad izmeklēšanas darbu būs pabeigusi Naturalizācijas pārvalde un, iespējams, arī KNAB, Naturalizācijas pārvaldes priekšniece ministrei iesniegs savus priekšlikumus, kā pilnveidot naturalizācijas sistēmu.

Pēc sarunas S.Āboltiņa atzīst, ka no pašreiz pieejamās informācijas var secināt, ka KNAB, iespējams, ir atklājis, ka atsevišķi pārvaldes darbinieki ir negodīgi un ņem kukuļus. To, vai amatpersonas patiešām ir vainīgas viņām inkriminētajos noziegumos, pateiks tikai tiesa.

„Pašlaik nav pamata runām par visas naturalizācijas sistēmas korumpētību un iestādes priekšnieces atstādināšanu,” pauž ministre.

Tomēr tieslietu ministre uzsver, ka negodīgām amatpersonām nav vietas ne tikai Naturalizācijas pārvaldē, bet valsts pārvaldē vispār, jo ar savu rīcību tās diskreditē valsts iestādi un valsti kopumā, tāpēc gan Naturalizācijas pārvalde, gan Tieslietu ministrija ir apņēmības pilnas darīt visu, lai nepieļautu negodīgu amatpersonu atrašanos valsts pārvaldē un nodrošinātu godīgu, caurskatāmu un līdzsvarotu naturalizācijas procesu valstī.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.