Par tieslietu ministres piedalīšanos Latvijas Pirmās Partijas Saeimas frakcijas sēdē 02.03.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa trešdien, 2.martā, piedalījās Latvijas Pirmās partijas (LPP) Saeimas frakcijas sēdē, kurā pauda savu viedokli par Bērnu un ģimenes lietu ministrijas sagatavotajiem un pašlaik Saeimā izskatīšanā iesniegtajiem grozījumiem Civillikumā attiecībā uz jautājumu par bērnu adopciju uz ārzemēm.

Tieslietu ministre vēlreiz pauda savu uzskatu, ka neatbalsta Bērnu un ģimenes lietu ministrijas sagatavotos grozījumus Civillikumā un aicina Saeimas deputātus tos neatbalstīt, atstājot spēkā pašreizējo kārtību jautājumā par bērnu adopciju uz ārzemēm, jo pastiprināta kontrole, kad adopcijas lietas uzrauga gan Bērnu un ģimenes lietu ministrija, gan Tieslietu ministrija tik jūtīgā jautājumā kā bērnu adoptēšanā uz ārzemēm, ir saglabājama.

Tieslietu ministre augstu vērtē Bērnu un ģimenes lietu ministrijas un personīgi ministra Ainara Baštika paveikto bērnu jautājuma sakārtošanā, tomēr S.Āboltiņa uzsver, ka jautājumā par bērnu adopciju uz ārzemēm nedrīkst būt nekādu šaubu ēnu un katrs gadījums, kas tādas izraisa, ir jāpārbauda.

„Es uzskatu, ka jautājumā par bērnu adopciju uz ārzemēm nevajadzētu būt nekādām šaubu ēnām, bet pašlaik diemžēl tādas pastāv. Konkrētā vēstule, par kurā minētajiem apstākļiem tik ļoti satraucies ir bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks un Latvijas Pirmā partija, ir nodota izvērtēšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Saeimas deputātiem. Man būs ļoti liels prieks, ja izrādīsies, ka viss ir kārtībā gan no likumiskā un arī morāli ētiskā viedokļa ,” pauda tieslietu ministre.

Tieslietu ministre ir gatava tikties ar bērnu un ģimenes lietu ministru Ainaru Baštiku, lai pārrunātu turpmāku sadarbību, uzsverot, ka valsts un ministru primārais uzdevums ir strādāt sabiedrības un bērnu labā.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.