Par svešvalodu lietošanu publiskajā informācijā 15.02.2005


Otrdien, 15. februārī, Rīgā Ministru kabinets akceptējis Tieslietu ministrijas izstrādāto noteikumu projektu „Noteikumi par valodu lietošanu informācijā”. Tie nosaka, ka atsevišķos gadījumos publiskajā informācijā līdztekus valsts valodai drīkstēs lietot arī svešvalodas.

Svešvalodu publiskajā informācijā sabiedrībai pieejamās vietās varēs lietot, ja šī informācija skars starptautisko tūrismu, starptautiskus pasākumus, drošības apsvērumus, Eiropas Savienības brīvu preču apriti, ārkārtas situācijas, epidēmijas vai bīstamas infekcijas slimības, ieslodzījumu vietās ievietoto ārvalstu pilsoņu tiesības un pienākumus.

Preces marķējuma tekstam, garantijas dokumentam, lietošanas pamācībai un tehniskajai pasei jābūt valsts valodā vai līdztekus valsts valodai arī svešvalodā. Taču  šie nosacījumi nav piemērojami precēm vai to dokumentiem, ja patērētājs var saņemt sev nepieciešamo informāciju par preces lietošanu vai tās īpašībām ar attēliem, piktogrammām vai simboliem.

Publisko informāciju svešvalodā varēs sniegt arī prospektos, biļetenos, katalogos un citos materiālos (piemēram, brošūrās, bukletos, vienlapēs), kuri atspoguļo iestāžu, uzņēmumu, organizāciju un pašnodarbināto personu darbību un kurus nosūta vai izsniedz fiziskajām vai juridiskajām personām pēc to pieprasījuma, statistiskās, socioloģiskās un medicīniskās aptaujās un pēc personas lūguma — informējot personu mutiski un rakstiski.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.