Neierosinās disciplinārlietu pret Uzņēmumu reģistra galveno valsts notāru Jāni Endziņu akciju sabiedrības „Ventbunkers” lietā 18.04.2005


Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa, ņemot vērā ministrijas valsts sekretāra Mārtiņa Bičevska izteikto viedokli, neierosinās disciplinārlietu pret Uzņēmumu reģistra galveno valsts notāru Jāni Endziņu par lēmumu akciju sabiedrības „Ventbunkers” lietā.

„Ņemot vērā valsts sekretāra lēmumu, pret Uzņēmumu reģistra galveno valsts notāru netiks ierosināta disciplinārlieta, jo situācija nav viennozīmīga. Es ar Endziņa kungu vēlreiz pārrunāšu nepieciešamību precizēt likumu normas, lai tās nebūtu iespējams negodprātīgi interpretēt ,” pauž S.Āboltiņa.

Valsts sekretārs ministrei sagatavotajā dienesta ziņojumā ir informējis - lai arī galvenais valsts notārs Jānis Endziņš lēmumu pieņēmis, balstoties uz kļūdainu tiesību normu interpretāciju, ko ministrijai skaidrojis ar vēlmi ievērot Administratīvā procesa likuma normas, disciplinārlieta pret viņu nav ierosināma, jo izdarītais pārkāpums ir mazsvarīgs un ar to nav nodarīts kaitējums valsts pārvaldei vai privātpersonai.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.