Izsludināts konkurss uz tiesnešu amatu Eiropas Savienības Civildienesta tiesā 24.02.2005


2005.gada 23.februāra „Oficiālā Vēstneša” numurā (2005/C 47 A/01) ir publicēts Eiropas Savienības Padomes sludinājums atklātam konkursam uz tiesnešu amatu Eiropas Savienības Civildienesta tiesā (turpmāk – Civildienesta tiesa).

Civildienesta tiesa tika izveidota 2004.gada beigās kā Pirmās instances tiesas palāta, lai uzlabotu Kopienu tiesu sistēmas darbību. Civildienesta tiesa izskatīs ar Eiropas Savienības civildienestu saistītus strīdus pirmajā instancē – šīs lietas līdz šim bija Pirmās instances tiesas jurisdikcijā. Civildienesta tiesā būs septiņi tiesneši, kuru statuss tiks pielīdzināts Pirmās instances tiesas locekļu statusam. Noteikts, ka, ieceļot tiesnešus, Padomei jānodrošina tiesas sastāva līdzsvarotību, lai tajā būtu pārstāvēti dalībvalstu pilsoņi no ģeogrāfiski pēc iespējas plašākas teritorijas, ņemot vērā arī valstu tiesību sistēmu pārstāvību.

Uz Civildienesta tiesas tiesneša amatu var kandidēt ikviens Eiropas Savienības pilsonis, kas ir persona ar neapšaubāmu neatkarību un kam piemīt tiesneša amata pildīšanai nepieciešamās spējas.

Tiesnešus amatā iecels Eiropas Savienības Padome, apspriedusies ar septiņu personu komiteju, kam jāsniedz atzinums par pretendentu piemērotību pildīt Civildienesta tiesas tiesnešu pienākumus.

Oficiālais sludinājuma teksts un detalizētāka informācija par konkursa norisi pieejama „Oficiālā Vēstneša” mājas lapā.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.