Informēs par jaunumiem, ko tieslietu sektorā ieviesīs ES Konstitucionālais līgums, un prezentēs TM mājas lapu 16.02.2005


Piektdien, 18. februārī, Rīgā Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, Eiropas Kopienu Tiesas nodaļas vadītāja un Ministru kabineta pārstāve Eiropas Kopienu Tiesā Esmeralda Balode  preses konferencē informēs par jaunumiem, ko tieslietu jomā ieviesīs Eiropas Savienības (ES) Konstitucionālais līgums.

Mārtiņš Bičevskis: „Latvijas iedzīvotāju izpratne par Eiropas Savienības Konstitucionālo līgumu ir jāpilnveido, jo šis starptautiskais līgums pēc nepilniem diviem gadiem ietekmēs mūsu iedzīvotāju tiesības, būtiskas izmaiņas paredzot arī tieslietu sfērā.”

Preses konference notiks Augstākās tiesas Senāta zālē (461. telpa) plkst. 13.00.

Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāji 2004. gada 29. oktobrī Romā parakstīja Eiropas Savienības Konstitucionālo līgumu, kurš kalpos par ES pamatlikumu. Eiropas Konstitūcija vēl nav ratificēta visās ES dalībvalstīs, tādēļ pagaidām nav stājusies spēkā. Kad tas notiks, katrā no ES dalībvalstīm, tostarp Latvijā, būs divi pamatlikumi, kas darbosies paralēli. Eiropas Savienības Konstitucionālais līgums izklāsta ES pamatvērtības un mērķus, nosaka lēmumu pieņemšanas procedūru un institūcijas. ES Konstitucionālais līgums ieviesīs arī vairākus būtiskus jautājumus tieslietu sektorā.

Preses konferences noslēgumā valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis prezentēs jauno Tieslietu ministrijas mājas lapu un informēs par tajā ieviestajiem uzlabojumiem un izmaiņām. Mājas lapu konkursa kārtībā veidojusi SIA „C 4”.

Preses pārstāvjus, kuriem nepieciešama caurlaide iekļūšanai Tieslietu ministrijas ēkā, lūdzam par to informēt telefoniski – 7036712, vai pa e-pastu: inga.saleniece@tm.gov.lv.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.