Apbalvoti akcijas "Latviešu valodai draudzīga vide" laureāti 27.11.2019


Šodien, 27. novembrī, Valsts valodas centrā noslēdzās ikgadējā akcija "Latviešu valodai draudzīga vide" un tika apbalvoti deviņi uzņēmumi, kas aktīvi sargā un kopj valsts valodu.

Pasākumā tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Valsts valodas centra direktora vietniece Ieva Lībķena pasludināja akcijas laureātus – uzņēmumus, kas šogad novērtēti kā vislabāk atbilstoši raksturojumam "latviešu valodai draudzīga vide". Laureātu vidū ir uzņēmumi no visas Latvijas – no Liepājas līdz Rēzeknei.

Atklājot apbalvošanas ceremoniju, tieslietu ministrs uzsvēra: "Uzņēmumi, kas rūpējas par latviešu – mūsu valsts valodas – vidi, statusu un prestižu, rīkojas atbildīgi un valstiski. Jo latviešu valoda ir viena no vissvarīgākajām mūsu valsts un nācijas identitātes veidotājām un stūrakmeņiem. Uzņēmumi, kas ikdienā savā darbībā rūpējas par latviešu valodas nostiprināšanu, stiprina mūsu valsts un nācijas identitāti.

Tas ir ļoti būtiski, ka mēs parādām savu attieksmi pret valodas lietojumu ikdienā – tādējādi mēs nodrošinām tās attīstību nākotnē. To ir svarīgi saprast un atcerēties katru dienu! Neviens cits, tikai mēs paši varam vairot latviešu valodas prestižu," uzņēmēju ieguldījumu valsts valodas stiprināšanā akcentēja J. Bordāns.

Akciju "Latviešu valodai draudzīga vide" Valsts valodas centrs rīko jau astoto gadu pēc kārtas. Šogad pirmo reizi balvas tika pasniegtas trīs kategorijās – preču ražotāji, pakalpojumu sniedzēji un tirdzniecības vietas, un katrā no kategorijām tika godināti trīs uzņēmumi. Dalībniekus akcijai varēja pieteikt jebkurš sabiedrības loceklis, tostarp paša uzņēmuma pārstāvji, un Valsts valodas centra vecākie inspektori.

"Uzskatām, ka ne mazāk svarīgi kā novērst pārkāpumus valodas lietojuma jomā ir arī izcelt un uzslavēt pozitīvos piemērus – uzņēmumus, kas ar savu darbību apliecina patiesas rūpes par valsts valodas stiprināšanu," skaidroja centra pārstāve Ieva Lībķena. "Tādēļ, reaģējot uz pēdējā laika tendencēm, šogad pirmo reizi akcijā apbalvojam ne tikai pakalpojumu sniedzējus un tirdzniecības vietas, bet arī preču ražotājus, kas tāpat spēlē nozīmīgu lomu latviešu valodai draudzīgas vides veidošanā. Laikā, kad mūsu ražotāji strauji iekaro ārzemju tirgus, vēlamies īpaši atbalstīt tos uzņēmumus, kas savām precēm pastāvīgi nodrošina nevainojumu marķējumu latviešu valodā, veiksmīgi atrodot līdzsvaru starp eksporta kāpināšanu un vietējo klientu vajadzību cienīšanu."

Laureātiem tika pasniegti atzinības raksti un uzlīmes ar akcijas logo, kas popularizē latviešu valodai draudzīgus uzņēmumus.

 

Akcijas "Latviešu valodai draudzīga vide 2019" laureāti

Ražotāji

A/S "Smiltenes piens" Mūrnieku ielā 2, Smiltenē

Tautas mākslas biedrības "Saiva" "Liepājas Amatnieku nams" Dārza ielā 4/8, Liepājā

SIA "Gardu muti" Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā

Pakalpojumu sniedzēji

SIA "Jala" vīriešu frizētava "Rūdis" Blaumaņa ielā 3A, Madonā

SIA "Kraģītis" beķereja "Kraģītis" Brīvības ielā 6, Rēzeknē

SIA "Puto" automazgātava "Puto" Krasta ielā 40, Rīgā

Tirdzniecības vietas

SIA "Mimoza" ziedu salons "Mimoza" Pasta ielā 29, Jēkabpilī

SIA "Kongs" tirdzniecības vieta "Daba" Peldu ielā 9, Liepājā

ZS "Baļļas" veikals "Baļļas medus un bišu lietas" Liepājas ielā 24, Kuldīgā

 

 

Informācijai:

Daina Tabuna
Valsts valodas centra
Administratīvā departamenta
vecākā referente
Tālr.: 67334616; e-pasts: daina.tabuna@vvc.gov.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.