Valsts valodas centrs atkārtoti novērtē valodas kvalitāti “Jurista Vārdā” 16.03.2020


Žurnāls “Jurista Vārds” jau trešo reizi kļuvis par vienu no deviņiem laureātiem Latvijas periodisko izdevumu valodas konkursā. Piektdien, 13. martā, “Jurista Vārds” apbalvots specializēto izdevumu kategorijā.

       

Akcija “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē” norisinājās no 2019. gada 27. augusta līdz 2019. gada 31. decembrim, un to rīkoja Valsts valodas centrs (VVC) sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Kultūras ministriju un Latvijas Preses izdevēju asociāciju.

 

Šajā reizē piedalījās 20 periodiskās preses izdevumi no visas Latvijas.  Akcijas laikā izvērtēti un par uzvarētājiem atzīti deviņi periodiskās preses izdevumi, savukārt veicināšanas balvas saņēma četri periodiskās preses izdevumi.

 

VVC akcijas galvenais mērķis ir noteikt, izvērtēt un apbalvot periodiskās preses izdevumus, kuros lietota kvalitatīva latviešu valoda, kā arī sniegt pamatotus ieteikumus tās kvalitātes paaugstināšanai.

 

Tika noteikti uzvarētāji katrā no šādām kategorijām:

  • nacionālie laikraksti;
  • reģionālie laikraksti;
  • specializētie izdevumi;
  • žurnāli, kas iznāk reizi nedēļā;
  • žurnāli, kas iznāk retāk nekā reizi nedēļā.

 

Konkursa laureāti savos izdevumos turpmāk varēs izmanot arī VVC izgatavotu grafisku zīmi “Laba valoda”, kas apliecina panākumus šajā konkursā.

 

Par “Jurista Vārdu”

 

Nedēļas žurnāls „Jurista Vārds” ir lielākais periodiskais, specializētais, tieslietām veltītais izdevums Latvijā. Tas šobrīd ir lielākais un nozīmīgākais Latvijas juristu neklātienes domu apmaiņas forums un profesionālās tālākizglītības instruments, kā arī būtiskākais informācijas avots par norisēm tieslietās. “Jurista Vārds” ir daļa no oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas.

 

Papildinformācijai:

Kellija Dadzīte

Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.: +371 67310675

Mob.: +371 22113792

kellija.dadzite@lv.lv

www.lv.lv

 

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.