Valsts institūciju darbība ārkārtējā situācijā: jaunā likuma komentāri JURISTA VĀRDĀ 14.04.2020


Jaunākajā “Jurista Vārda” laidienā žurnāla redakcija piedāvā plašu ekspertu skaidrojumu par 3. aprīlī Saeimas steidzamības kārtībā pieņemto likumu “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”. Valsts prezidents to izsludināja oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” laidienā Nr. 67B.

Viss žurnāla “Jurista Vārds” 2020. gada 14. aprīļa laidiens elektroniski pieejams šeit: https://juristavards.lv/zurnals.php?laidiens_id=12252

Ņemot vērā radikālās pārmaiņas, ko valstī radījusi ārkārtējā situācija, ietekmējot arī valsts institūciju darbību, likums “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” un tā komentāri kļūs par tiesību piemērotāju būtisku darba instrumentu: Likuma "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību" komentāri

Tāpat šajā žurnālā lasāms raksts “Deklarācija starptautiskajām cilvēktiesību organizācijām par ārkārtējo situāciju Latvijā”, kurā skaidrots Latvijas lēmums uz ārkārtējās situācijas laiku atkāpties no atsevišķām mūsu valsts starptautiskajām saistībām cilvēktiesību jomā. Raksta autores - Kristīne Līce (Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās) un Elīna Luīze Vītola (Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās biroja juriskonsulte). Latvija ir viena no astoņām valstīm, kas iesniegusi deklarāciju Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 15. panta kārtībā, un viena no sešām valstīm, kura iesniegusi deklarāciju ANO 1966. gada Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām 4. panta kārtībā.

Atgādinām, ka žurnāla “Jurista Vārds” publikācijas saistībā ar pandēmiju šajos ārkārtas apstākļos ir bez maksas pieejamas portālā juristavards.lv – sadaļā “Cīņa ar pandēmiju: tiesiskie aspekti”

(!) “Jurista Vārda” saturu veido oriģināldarbi, kurus sargā autortiesības. Jebkāda žurnālā, tostarp žurnāla elektroniskajā versijā juristavards.lv, publicēto rakstu (tai skaitā brīvpieejai atvērto publikāciju) pārpublicēšana pieļaujama tikai ar redakcijas rakstveida atļauju. Citēšanas gadījumā atsauce uz “Jurista Vārdu” ir obligāta, norādot pirmpublikācijas vietu un laiku.

Par “Jurista Vārdu”

Nedēļas žurnāls „Jurista Vārds” ir lielākais periodiskais, specializētais, tieslietām veltītais izdevums Latvijā. Tas šobrīd ir nozīmīgākais Latvijas juristu neklātienes domu apmaiņas forums un profesionālās tālākizglītības instruments, kā arī būtiskākais informācijas avots par norisēm tieslietās. “Jurista Vārds” ir daļa no oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas.

 

Papildinformācijai:

Kellija Dadzīte

Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.: +371 67310675

Mob.: +371 22113792

kellija.dadzite@lv.lv

www.lv.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.