Uzņēmumu reģistrs un Lursoft ievieš elektronisku kreditoru pieteikšanās sistēmu 24.02.2005


Trešdien, 23. februārī, Rīgā Uzņēmumu reģistra (UR) galvenais valsts notārs Jānis Endziņš un SIA "Lursoft" prezidents parakstīja līgumu par elektronisku pieteikumu pieņemšanu no nepārreģistrēto uzņēmumu kreditoriem, kas ļaus klientiem ātrāk, ērtāk un lētāk pieteikt savas prasības.

Pēc līguma parakstīšanas Jānis Endziņš norādīja, ka šis ir labs piemērs privātai un publiskai sadarbībai, un atzīmēja, ka daudzas valsts institūcijas gaida brīdi, kad tiks ieviests elektroniskais paraksts un sakārtota informācijas sistēmu infrastruktūra.

Elektronisku pieteikumu varēs nosūtīt tikai autorizētas personas. Lai iegūtu šādu statusu - jānoslēdz līgums ar "Lursoft". Pakalpojums ir bez maksas. Galvenais valsts notārs norādīja, ka tiks meklētas iespējas, kā saīsināt nepārreģistrēto uzņēmumu izslēgšanas termiņu līdz pusgadam, jo ar pašreizējo UR kapacitāti šis process varētu ilgt līdz pat gada beigām.

Tieslietu ministre Solvita Āboliņa norādīja, ka kā ministre viņa veicinās e-pakalpojumu ieviešanu arī citās Tieslietu ministrijas padotības iestādēs, jo tie mazina birokrātiskos šķēršļus un ietaupīt iedzīvotāju laiku. Ministre prognozēja, ka, piemēram, zemesgrāmatas e-pakalpojumi varētu būt pieejami līdz šā gada beigām.

E-pieteikumus apstrādās UR kanceleja. Katram pieteikumam tiks piešķirts kods un būs iespējams iesniegt arī izdrukātu pieteikumu, kura svītrkods ļaus UR kancelejas darbiniekiem identificēt pieteikumu un reģistrēt to, neievadot datus datubāzē. Jaunā pieteikumu pieņemšanas sistēma būs brīvprātīga, paralēli turpinās pastāvēt jau ierastā iesniegumu pieņemšanas kārtība.

SIA „Lursoft” prezidents Ainārs Brūvelis prognozēja, ka kopumā tiks saņemti 30 000-50 000 kreditoru pieteikumi. Pirmie nepārreģistrētie uzņēmumi "Latvijas Vēstnesī" tika publicēti pagājušajā nedēļā, un jau saņemti kreditoru pieteikumi par kopējo summu 317 000 latu.

Īpašu uzdevumu ministrs elektroniskās pārvaldes lietās Jānis Reirs uzsvēra, ka UR ir pionieris e-pakalpojumu ieviešanas jomā. Viņš norādīja, ka lielākā problēma e-pakalpojumu plašākai ieviešanai ir datu savstarpējās savietojamības nodrošināšana. Valsts turpinās e-pakalpojumu ieviešanu, bet pilnvērtīgai šī uzdevuma īstenošanai pagaidām trūkst droša e-paraksta sertifikācijas centra un e-paraksta nesēja.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.