UR, Latvijas Pilsoniskā alianse un ĪUMSILS rīkos seminārus par biedrību un nodibinājumu reformu 31.08.2005


Lai papildus informētu sabiedriskās organizācijas par pārreģistrāciju biedrību un nodibinājumu reģistrā, Uzņēmumu reģistrs (UR), biedrība “Latvijas pilsoniskā alianse” un Īpašo uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts (ĪUMSILS) vairākās Latvijas pilsētās rīkos informatīvus seminārus.

Seminārus vadīs UR un ĪUMSILS speciālisti, kā arī biedrības “Latvijas pilsoniskā alianse” juriste un tajos klātesošie tiks informēti par izmaiņām sabiedrisko organizāciju darbībā, veicamajām procedūrām pārreģistrācijai biedrību un nodibinājumu reģistrā. Pirmais seminārs notiks otrdien, 6. septembrī Rīgā, Blaumaņa ielā 5a, 5. stāvā (ĪUMSILS Mazākumtautību kultūras un informācijas nodaļas telpās). Dalība semināros ir bez maksas un tajos tiek aicināti piedalīties pārstāvji no tām sabiedriskajām organizācijām, kuras vēl nav pārreģistrējušās biedrību un nodibinājumu reģistrā.

Pieteikties dalībai seminārā Rīgā var līdz pirmdienai, 5. septembrim, zvanot uz tālruni 7031706, UR interneta mājas lapā www.ur.gov.lv vai rakstot uz e-pastu Martins_Lacis@ur.gov.lv

Biedrību un nodibinājumu reforma paredz Latvijā reģistrētu sabiedrisko organizāciju iedalījumu biedrībās un nodibinājumos, kā arī kārtību, kādā esošās sabiedriskās organizācijas jāpārreģistrē biedrību un nodibinājumu reģistrā. Līdz 2004. gada 1. aprīlim reģistrētajām sabiedriskajām organizācijām jāiesniedz UR pieteikums pārreģistrācijai par biedrību vai nodibinājumu, vai jāpiesaka sevi likvidācijai. Pēdējā diena pārreģistrācijas pieteikuma iesniegšanai ir šā gada 31. decembris un tās sabiedriskās organizācijas, kuras pieteikumu nebūs iesniegušas, tiks likvidētas. Manta, kas paliks pēc sabiedriskās organizācijas vai sabiedrisko organizāciju apvienības likvidācijas un izslēgšanas no sabiedrisko organizāciju reģistra, tiks pielīdzināta bezmantinieka mantai.

Kopš 2004. gada 1. aprīļa pavisam ir reģistrētas (gan jaunas, gan pārreģistrētas sabiedriskās organizācijas) 2820 biedrības un 256 nodibinājumi (SIA “Lursoft” statistika).


Mārtiņš Lācis,
Uzņēmumu reģistra Sabiedrisko attiecību vecākais speciālists
tālr. 7031738; mob. tālr. 6339150; fakss 7031793;
e-pasts: Martins_Lacis@ur.gov.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.