Tieslietu ministrei iesniedz jaunā Maksātnespējas likuma projektu 14.03.2005


Šodien, 14. martā, Aldis Gobzems, valsts aģentūras „Maksātnespējas administrācija” direktors tikās ar Tieslietu ministri Solvitu Āboltiņu, lai personīgi iesniegtu sagatavoto jauno Maksātnespējas likumprojektu.

Maksātnespējas administrācijas sagatavotajā Maksātnespējas likumprojektā ir iekļauti jauni tiesību institūti, kas nebija iepriekš izstrādātajā projektā, piemēram, starptautiskā maksātnespēja un pārrobežu maksātnespējas process.

Aldis Gobzems, Maksātnespējas administrācijas direktors: „Neskatoties uz manu sākotnēji piesardzīgo nostāju, uzskatu, ka mūsu sagatavotā Maksātnespējas likuma redakcija piecu baļļu sistēmā vērtējama vismaz uz četri. Par to paldies jāsaka administrācijas kolektīvam, kas ieguldīja daudz darba un enerģijas, jo, lai iekļautos noteiktajos termiņos, darbinieki bija ar mieru strādāt pat naktīs un bez brīvdienām. Es no sirds novēlu, lai arī citu iestāžu vadītājiem būtu tik pretimnākošs un saprotošs kolektīvs.”

Atbilstoši Tieslietu ministrijas darba plānam līdz šī gada 30. oktobrim Maksātnespējas likumprojekts jāiesniedz Saeimā. Līdz tam tas tiks pilnveidots atbilstoši Tieslietu ministrijas priekšlikumiem.

Saskaņā ar tieslietu ministres rīkojumu Maksātnespējas administrācijai līdz šī gada 14. martam bija jāsagatavo un jāiesniedz Tieslietu ministrijā Maksātnespējas likuma projekts, savukārt līdz 15. aprīlim jāizstrādā visi ar likumprojektu saistītie dokumenti.

Atgādinām, ka tieslietu ministre Solvita Āboltiņa šī gada janvārī atcēla 2002. gada Tieslietu ministrijas rīkojumu, ar kuru tika izveidota Maksātnespējas likuma izstrādes darba grupa, un uzdeva valsts aģentūrai „Maksātnespējas administrācija” sagatavot Maksātnespējas likumprojektu jaunā precizētā un papildinātā redakcijā.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.