Septiņos mēnešos ierosinātas 733 maksātnespējas lietas 03.08.2005


Rīga, 03.08.2005.

Šī gada septiņos mēnešos saskaņā ar valsts aģentūras „Maksātnespējas administrācija” apkopoto statistiku Latvijas apgabaltiesās ierosinātas 733 maksātnespējas lietas, no tām jūlijā ierosinātas 93.

Lielākais ierosināto maksātnespējas lietu skaits joprojām ir bijis Rīgas apgabaltiesā - 51 maksātnespējas lieta, savukārt vismazāk – 4 lietas ierosinātas Latgales apgabaltiesā.

Statistikas dati liecina, ka laikā no 2005.gada 1.janvāra līdz 2005.gada 31.jūlijam pēc Valsts ieņēmumu dienesta pieteikumiem ierosināta 301 lieta. Jūlijā Valsts ieņēmumu dienests Latvijas apgabaltiesās iesniedzis 45 pieteikumus par maksātnespējas ierosināšanu.

Atgādinām, ka, sākot ar 1.jūniju, administratoriem vairs nav jāiesniedz pieteikums konkrētu maksātnespējas procesu administrēšanai. Sakarā ar nejaušības principa spēkā stāšanos administratoriem ir vienreiz elektroniski jāpiesaka sava kandidatūra, aizpildot elektronisku pieteikuma veidlapu atsevišķi vienas vai vairāku apgabaltiesu darbības teritorijās.

Uz šī gada 31.jūliju lielākais administratoru skaits bija Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā, kur vēlmi pretendēt uz maksātnespējas procesu administrēšanu izteicis 201 administrators, kas ir par 15 vairāk nekā jūnijā. Savukārt vismazāk administratoru – 144 – joprojām kandidēja Latgales apgabaltiesas darbības teritorijā.

Pilnīgus statistikas datus par maksātnespējas lietu skaitu iespējams iegūt Maksātnespējas administrācijas interneta mājas lapā www.mna.gov.lv sadaļā „Statistika”, kur apkopota informācija pa Latvijas apgabaltiesām.

Informāciju sagatavoja Dace Avena, direktora palīdze sabiedrisko attiecību un preses jautājumos, tel. 7221946, mob. tel. 9110260, e-pasts: dace.avena@mna.gov.lv.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.