Š.g. 26. aprīlī jau 19. reizi starptautiskā līmenī tiks atzīmēta Pasaules intelektuālā īpašuma diena, tuvāk aplūkojot sporta pasauli – “Intelektuālais īpašums un sports – tieksme pēc zelta”. 03.04.2019


Pievēršot Latvijas sabiedrības uzmanību intelektuālā īpašuma jautājumiem, Patentu valde rīko starptautisku semināru “Intelektuālais īpašums un sports”. Sports gan profesionāļus, gan amatierus spēj ievirzīt jaunā dzīves kvalitātē, veicinot savu attīstību un pilnveidošanos – līdzīgi kā intelektuālais īpašums – kas ir viens no galvenajiem uzņēmējdarbības, inovāciju un pasaules attīstības atribūtiem un “sporta ekipējumiem”.

Semināra ietvaros ar savu pieredzi dalīsies ārvalstu eksperti no Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) un starptautiski atzītām juridiskajām firmām, kā arī vadošie nozares profesionāļi no Tieslietu ministrijas, Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācijas, Latvijas Olimpiskās komitejas un Patentu valdes. Par intelektuālā īpašuma lomu sporta pasaulē no WIPO skatupunkta stāstīs Rišards Freleks (Ryszard Frelek), savukārt Spānijas juridiskās firmas “Garriges” pārstāve Selia Suejras Viļjalobos (Celia Sueiras Villalobos) un Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Raitis Keselis stāstīs par olimpiskā īpašuma aizsardzību.

Īpaša uzmanība seminārā tiks pievērsta Eiropas Savienības preču zīmju direktīvas ieviešanai Latvijā, galvenajiem jauninājumiem un prasībām, kuras tā paredz. Diskutēs Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta direktore Olga Zeile, Patentu valdes Preču zīmju un dizainparaugu departamenta vadošais zinātniskais konsultants Jānis Ancītis un Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācijas prezidents Jevgeņijs Fortūna. Savukārt par netradicionālo preču zīmju aizsardzību vēstīs Apvienotās Karalistes firmas “Keltie” pārstāve Manuela Maki (Manuela Macchi).

Pasaules intelektuālā īpašuma dienas pasākumā tiks pasniegta WIPO “Medaļa izgudrotājiem” – īpašais apbalvojums novatoriem, kuru izgudrojumi ir nesuši nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikas un tehnoloģiju attīstībā. Tiks apbalvoti veiksmīgākie uzņēmēji konkursa “Gada preču zīme 2018” ietvaros, gan arī jaunās paaudzes pārstāvji – skolēnu video konkursa “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē” laureāti.

Pasākuma programma >>>

Pasaules Intelektuālā īpašuma dienu kopš 2000. gada tradicionāli atzīmē 26. aprīlī – par godu Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (World Intellectual Property Organization - WIPO) dibināšanai 1970. gadā.

Pieteikties pasākumam >>>

 

Informāciju sagatavoja:
Santa Lozda
Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra
Informācijas pakalpojumu nodaļas
Vadošā referente
Tālr.: 67227310
E-pasts: santa.lozda@lrpv.gov.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.