Pirmajā pusgadā valstī ierosinātas 640 maksātnespējas lietas 07.07.2005


Rīga, 07.07.2005.

Šī gada pirmajā pusgadā Latvijas apgabaltiesās ierosinātas 640 maksātnespējas lietas, no tām maijā ierosinātas 85. Par to liecina valsts aģentūras „Maksātnespējas administrācija” apkopotā statistika.

Lielākais ierosināto maksātnespējas lietu skaits ir bijis Rīgas apgabaltiesā-53 maksātnespējas lietas, savukārt vismazāk – 3 lietas ierosinātas Latgales apgabaltiesā.

Statistikas dati rāda, ka laikā no 2005.gada 1.janvāra līdz 2005.gada 30.jūnijam pēc Valsts ieņēmumu dienesta pieteikumiem ierosinātas 256 lietas. Jūnijā Valsts ieņēmumu dienests Latvijas apgabaltiesās iesniedzis 28 pieteikumus par maksātnespējas ierosināšanu.

Atgādinām, ka, sākot ar 1.jūniju, administratoriem vairs nav jāiesniedz pieteikums konkrētu maksātnespējas procesu administrēšanai. Sakarā ar nejaušības principa spēkā stāšanos administratoriem ir vienreiz elektroniski jāpiesaka sava kandidatūra, aizpildot elektronisku pieteikuma veidlapu atsevišķi vienas vai vairāku apgabaltiesu darbības teritorijās.

Uz šī gada 30.jūniju lielākais administratoru skaits bija Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā, kur vēlmi pretendēt uz maksātnespējas procesu administrēšanu izteikuši 186 administratori. Savukārt vismazāk administratoru – 131 – kandidēja Latgales apgabaltiesas darbības teritorijā.

Pilnīgus statistikas datus par maksātnespējas lietu skaitu iespējams iegūt Maksātnespējas administrācijas interneta mājas lapā www.mna.gov.lv sadaļā „Statistika”, kur apkopota informācija pa Latvijas apgabaltiesām.

Informāciju sagatavoja Dace Avena, direktora palīdze sabiedrisko attiecību un preses jautājumos, tel. 7221946, mob. tel. 9110260, e-pasts: dace.avena@mna.gov.lv.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.