Parakstīs līgumu par e-pieteikumu pieņemšanu 21.02.2005


LR Uzņēmumu reģistrs un reģistra sistēmu apkalpojošā SIA „Lursoft” trešdien, 23.februārī, pulksten 11.00 Ministru kabineta 319.telpā parakstīs pilnvarojuma līgumu par elektronisku pieteikumu pieņemšanu no nepārreģistrēto uzņēmumu kreditoriem.

Komerclikuma reforma noslēdzās 2004.gada 31.decembrī, taču nepārreģistrējās ap 23 000 uzņēmumu, kuriem reģistrs apturēja darbību. Nepārreģistrētie uzņēmumi pakāpeniski tiek publicēti laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un trīs mēnešu laikā no publikācijas brīža kreditori var iesniegt savus prasījumus Uzņēmumu reģistrā (UR) un šiem uzņēmumiem uzsāks likvidācijas procesu, taču - ja kreditoru prasījumi netiks saņemti – nepārreģistrēto uzņēmumu izslēgs no reģistra. Līdz ar līguma parakstīšanu kreditori prasījumus UR varēs iesniegt elektroniski, tādējādi mazinot birokrātiju, taupot klientu laiku un  radot iespējas to izdarīt pietiekami ērtā veidā. Elektroniskie pieteikumi kreditoru prasījumu iesniegšanai reģistrā būs viens no pirmajiem elektronisko dokumentu ieviešanas piemēriem saskaņā ar likuma „Par elektroniskajiem dokumentiem” 3.pantu, taču viens no 20 elektroniskajiem pakalpojumiem, ko saviem klientiem sniedz UR sadarbībā ar SIA „Lursoft”.

Lai žurnālistus sīkāk informētu par e-pieteikumu iesniegšanas kārtību, e-pakalpojumiem valsts iestādēs kopumā un e-pārvaldes ieviešanas gaitu, pēc līguma parakstīšanas trešdien, 23.02. pulksten 11.00 notiks preses konference*, kurā piedalīsies:

Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa;
Īpašu uzdevumu ministrs elektroniskās pārvaldes lietās Jānis Reirs;
Uzņēmumu reģistra galvenais valsts notārs Jānis Endziņš;
“Lursoft IT”  valdes priekšsēdētājs Ainars Brūvelis.*Lai piedalītos preses konferencē Ministru kabineta ēkā nepieciešama caurlaide, tāpēc lūgums žurnālistiem savu dalību pieteikt iepriekš – nosūtot informāciju uz e-pastu: Maija_Celmina@ur.gov.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.