Notika Valsts probācijas dienesta Konsultatīvās padomes sēde 01.04.2005


Ceturtdien, 31. martā, notika kārtēja Valsts probācijas dienesta Konsultatīvās padomes sēde, kurā piedalījās Valsts probācijas dienesta vadītājs A.Dementjevs, pārstāji no Ģenerālprokuratūras, Valsts policijas, LR Augstākās tiesas, Tieslietu ministrijas, Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Latvijas pašvaldību savienības.

Valsts probācijas dienesta Konsultatīvā padome ir koordinējoša un konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir veicināt institūciju sadarbību, kā arī apzināt un risināt sadarbības problēmas probācijas jomā.

Šīs sēdes mērķis bija pārrunāt izvērtēšanas ziņojumu sagatavošanas un pieprasīšanas kārtību. izvērtēšanas ziņojumu par probācijas klientu Valsts probācijas dienests sagatavo pēc tiesas vai prokurora pieprasījuma un tajā tiek ietverts probācijas klienta raksturojums un viņa sociālo apstākļu novērtējums, kā arī Valsts probācijas dienesta viedoklis par attiecīgo personu.

Konsultatīvajā padomē tika nolemts, ka ir nepieciešams izvērst diskusiju par to, ka likumdošanā ir jāiestrādā prasība, ka prokuratūrai vai tiesai būtu obligāti jāpieprasa Valsts probācijas dienestam izvērtēšanas ziņojums par nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem. Tāpat tika panākta vienošanās, ka Valsts probācijas dienests rīkos informatīvus seminārus tiesu, prokuratūras un policijas darbiniekiem par izvērtēšanas ziņojumiem.

Ar Valsts policijas pārstāvi tika pārrunāta iespēja, ka Rīgas pilsētā tiks izveidots pilotprojekts par Izlīguma procesa nodrošināšanu.

Izlīgums ir pārrunu process, kurā piedalās cietušais un probācijas klients un kurā izmanto starpnieka palīdzību, lai novērstu noziedzīga nodarījuma sekas un panāktu cietušā un probācijas klienta izlīgumu. Šo funkciju Valsts probācijas dienests uzsāks 2006.gadā.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.