Naturalizācijas pārvaldes Metodikas un eksaminācijas centrā notiks informācijas diena 15.03.2005


Šā gada 16.martā, plkst. 10.00 un 14.00, Naturalizācijas pārvaldes (NP) Metodikas un eksaminācijas centrā, Rīgā, Elijas ielā 17 (5.stāvā), notiks informācijas diena. Interesenti tiek aicināti pieteikties iepriekš pa tālruni 7204351.

NP Metodikas un eksaminācijas centrs turpina iedzīvotāju informēšanu, jo, kā liecina pārvaldes apkopotā statistika iedzīvotāju interese par LR pilsonības iegūšanu turpina saglabāties augsta, t.i. virs diviem tūkstošiem naturalizācijas iesniegumu mēnesī. Šā gada februārī NP reģionālajās nodaļās saņemti 2146 naturalizācijas iesniegumi. Atvērto durvju dienā 16.martā pilsonības pretendentiem tiks sniegta informācija par naturalizācijas pārbaužu saturu un kārtību, kā arī naturalizācijas procesa uzsākšanai nepieciešamajiem dokumentiem.

Apmeklētājiem izmēģinājuma kārtībā tiks dota iespēja kārtot naturalizācijas pārbaudes. Tās ietver latviešu valodas prasmes, Satversmes pamatnoteikumu, Latvijas vēstures un himnas zināšanu līmeņa noteikšanu. Pilsonības pretendents varēs pārliecināties par gatavību naturalizācijas pārbaudēm un iepazīt procedūru kopumā. Lai arī šo pārbaužu rezultāti netiks ieskaitīti kā pilsonības pretendenta eksaminācijas rezultāti, tomēr sniegs skaidru priekšstatu par procesu.

Katram, kas kārtos izmēģinājuma testu, NP darbinieks sniegs rakstu darbā pieļauto kļūdu analīzi un rekomendācijas valodas prasmju pilnveidošanai.

Naturalizācijas pārvalde informācijas dienas Metodikas un eksaminācijas centrā rīko katru mēnesi. Tās apmeklē vidēji 50-70 interesentu katrā reizē. Informācijas dienas apmeklē gan tie, kas jau ir iesnieguši naturalizācijas iesniegumus un nāk pārbaudīt savas spējas pirms pārbaudēm, gan tie, kas nāk iepazīties ar naturalizācijas pārbaužu gaitu un nākotnē domā iesniegt naturalizācijas iesniegumus.*****

Papildu informācija par Naturalizācijas pārvaldes darbu un naturalizācijas procesu Latvijā atrodama pārvaldes Interneta mājas lapā - www.np.gov.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.