Latvija pievienosies Ženēvas aktam par dizainparaugu starptautisko reģistrāciju 10.03.2005


Ceturtdien, 10, martā, Rīgā Saeima 2. lasījumā atbalstīja Latvijas pievienošanos Hāgas vienošanās par dizainparaugu starptautisko reģistrāciju 1999.gada 2.jūlija Ženēvas aktam par dizainparaugu starptautisko reģistrāciju, līdz ar to dodot iespēju veikt dizainparaugu reģistrāciju, izmantojot vienu starptautisko pieteikumu.

Atbilstoši dizainparaugu noteikumiem dizainparauga starptautiskā reģistrācija Latvijā tiks piemērota no dienas, kad akts stāsies spēkā.

Pašlaik Latvija nepiedalās dizainparaugu starptautiskās reģistrācijas sistēmā, nenodrošinot Latvijas dizaineriem un uzņēmumiem iespēju efektīvi un bez birokrātiskiem šķēršļiem aizsargāt dizainparaugus citās valstīs, kā arī apgrūtinot ārvalstu dizainparaugu pieteikumu un attiecīgās jaunās produkcijas ienākšanu Latvijas tirgū.

Tieslietu ministrija uzsver, ka aizvien pieaugoša tirdzniecības apjoma apstākļos dizainparaugu tiesību iegūšanai ārpus izcelsmes valsts ir liela nozīme, bet to bremzē rūpnieciskā īpašuma jomā pastāvošais tiesību teritoriālais raksturs.

Ne mazāk svarīgs ir fakts, ka ārvalstu pieteicēji gūs iespēju Latviju pievienot to valstu sarakstam, kurās var iegūt dizainparaugu aizsardzību atvieglinātas procedūras ceļā.

Ženēvas aktam ir divi galvenie mērķi - saglabāt starptautiskās dizainparaugu reģistrācijas sistēmas principiālo vienkāršību un vienlaikus piesaistīt tai tās valstis, kuras savu reģistrācijas procedūras īpatnību dēļ līdz šim to neizmantoja. To panāk, noteikumus padarot elastīgākus.

Ženēvas akta tulkojums latviski

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.