Iznācis pašvaldību tiesībām veltīts ”Jurista Vārds” 15.01.2019


Vai pietiek tiesisko argumentu Rīgas domes atlaišanai un kādas ir citas Latvijas pašvaldību tiesību aktualitātes - šādiem tematiem veltīts “Jurista Vārda” 15. janvāra speciālais laidiens.

Pašvaldību tiesībām veltīta speciāla laidiena ieceri redakcija attīstīja jau kopš pagājušā gada, taču pēdējā laika notikumi Latvijas lielākajās pilsētās Rīgā un Daugavpilī šai nozarei pievērsuši īpašu sabiedrības un arī juristu uzmanību.

““Jurista Vārda” redakcija ir gandarīta, ka izdevies pašvaldību tiesībām veltīto, gandrīz gadu tapušo laidienu papildināt ar jaunākajiem materiāliem par Rīgas domes atlaišanas likumprojektu. Tādējādi juristiem un citiem pašvaldību darbiniekiem šajā žurnāla numurā būs iespēja iepazīties ne vien ar jautājumiem, ar kuriem viņi ikdienas darbā sastopas pastāvīgi, bet arī ar neapšaubāmu šā brīža aktualitāti, kas pašlaik atrodas sabiedrības un politķu uzmanības centrā,” uzsver žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

Lai sniegtu iespēju izvērtēt šo sarežģīto situāciju (līdz šim Latvijā atlaistas ir tikai divas pašvaldības), lasītājiem tiek dota iespēja iepazīties gan ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto likumprojektu un tā anotāciju, gan vairākiem institūciju atzinumiem un divu lietpratēju - J. Neimaņa un E. Pastara - atsevišķiem viedokļiem.

Līdztekus šim tematam žurnālā lasāmi raksti arī par šādiem tematiem: pašvaldību tiesību pamatjēdzieni, Latvijas administratīvi teritoriālais iedalījums, tiesību piemērošanas problēmas pašvaldībās, pašvaldību padotība Ministru kabinetam, detālpplānojuma īstenošanas probēmas, pašvaldības saistošo noteikumu tiesiskuma pārbaude u. c.

Žurnāla redakcija pauž cerību, ka šis "Jurista Vārda" tematiskais laidiens būs noderīgs tā lasītājiem, jo īpaši - Latvijas pašvaldību darbiniekiem.

Kur iegādāties?

15. janvāra laidiens nodrukāts papildtirāžā, lai to varētu iegādāties plašāks interesentu loks.

Žurnālu var iegādāties VSIA "Latvijas Vēstnesis" Klientu centrā Rīgā, Bruņinieku ielā 53. Iespējama piegāde arī pa pastu, tālrunis pasūtījumiem: 67898740.

 

Par “Jurista Vārdu”

  • Nedēļas žurnāls "Jurista Vārds" (iznāk otrdienās) ir lielākais juridiskais preses izdevums Latvijā, kura darbības mēŗkis ir tiesībpolitikas veidotāju un tiesību piemērotāju brīvas un kritiskas diskusijas veicināšana nolūkā uzlabot Latvijas tiesisko sistēmu.
  • Žurnāla izdevējs - VSIA “Latvijas Vēstnesis”.

 

Papildinformācijai:

Santa Sāmīte

Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”

Komunikācijas speciāliste

T.: +371 67310675

Mob.: +371 29672420

santa.samite@lv.lv

www.lv.lv

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.