Atklās Valsts probācijas dienesta Ventspils teritoriālo struktūrvienību 13.06.2005


Ceturtdien, 16. jūnijā, pulksten 13:00 tiks atklāta Valsts probācijas dienesta (VPD) Ventspils teritoriālā struktūrvienība, kas atradīsies Ventspilī, Atpūtas ielā 16.

Atklāšanas pasākumā LR Tieslietu ministre Solvita Āboltiņa, VPD Pārvaldes vadītājs Aleksandrs Dementjevs un jaunās struktūrvienības vadītāja Anda Niedola uzrunās turpmākās sadarbības institūciju – Ventspils pilsētas un rajona pašvaldību pārstāvjus, Tiesas, Prokuratūras, Policijas un citu iestāžu pārstāvjus. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalīsies arī Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs.

Valsts probācijas dienesta Ventspils teritoriālā struktūrvienība darbu uzsāka jau gada sākumā, bet jaunās telpas oficiāli tiek atklātas tieši 16.jūnijā. Līdz gada beigām Ventspils TSV strādās jau 6 ierēdņi, nākamajā gadā darbinieku skaits tiks palielināts.

Kā uzsver Valsts Probācijas dienesta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Dementjevs: "Probācijas dienests ir radīts, lai atslogotu pārējo tiesību aizsardzības iestāžu darbu, sekmētu noziedzības novēršanu valstī un nodrošinātu sabiedrībā izciešamo sodu kvalitatīvu izpildi un koordināciju. Dienesta izveide ir apliecinājums tam, ka sodīšanas sistēmai arī mūsu valstī nav atriebības raksturs un ka likumpārkāpējs nav zudis sabiedrībai un viņam tiek dota vēl iespēja labot savas kļūdas".

Kopumā Latvijā strādā 28 teritoriālās struktūrvienības visās rajonu pilsētās, kurās darbojas tiesas. Ventspils teritoriālā struktūrvienība ir divdesmit otrā, kas tiek oficiāli atklāta.

Valsts probācijas dienests ir valsts iestāde, kas rūpējas par sabiedrības drošību, strādājot ar cilvēkiem, kuri izcieš kriminālsodu sabiedrībā (nosacītie sodi un piespiedu sodi) un palīdz bijušajiem ieslodzītajiem atgriezties sabiedrībā. Īpašu uzmanību VPD pievērš tieši darbam ar jaunatni, lai mazinātu atkārtotu noziegumu izdarīšanas iespējamību.


Informāciju sagatavoja Ģirts Pūle, Valsts Probācijas dienesta Komunikācijas nodaļas vadītājs.

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.