Apbalvoti skolēnu video konkursa “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē” laureāti 30.04.2019


Atzīmējot Pasaules intelektuālā īpašuma dienu, tika apbalvoti konkursa “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē” laureāti un pirmo reizi Latvijā tika pasniegta Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas Skolēnu trofeja. To ieguva Ogres tehnikuma 1. kursa audzēknes par video “Mans ir mans un tikai mans”.

Lai sekmētu skolēnu izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi, to pielietojumu uzņēmējdarbībā, kā arī attīstītu skolēnu radošumu un rosinātu zinātkāri, sadarbībā ar Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociāciju (LPPA), Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālo grupu (AIPPI) un Junior Achievement Latvija (JA Latvija) tika organizēts video konkurss skolēniem “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē”, kurā kopumā iesniegti 27 video no 20 Latvijas skolām. Konkursā skolēniem bija jāizveido video, kas aicina respektēt un aizsargāt intelektuālā īpašuma tiesības. Dalībnieku vidū skolēni no 5.–11. klasei ir pierādījuši savu radošumu, izdomu un profesionālo pieeju. Skolēni pievērsušies tādiem tematiem kā autortiesību respektēšana un viltojumu apkarošana, akcentējot patentu, preču zīmju un dizainparaugu reģistrācijas nozīmīgumu mūsdienu komercdarbībā. Tika parādīti arī skolēnu mācību uzņēmumu pieredzes stāsti ceļā uz intelektuālā īpašuma aizsardzību.

Savā uzrunā skolēnu apbalvošanas ceremonijā tieslietu ministrs Jānis Bordāns atzīmēja, ka izsludinātais video konkurss skolēnus rosinājis būt radošiem un apgūt intelektuālā īpašuma tēmas un to praktisko pielietojumu. „Esmu pārliecināts, ka skolēni vairojuši savu izpratni par autoru, dizaineru, izgudrotāju un uzņēmēju tiesībām uz savu darbu, un tas noderēs turpmākajās praktiskās uzņēmējdarbības aktivitātēs,” akcentēja J. Bordāns.

Skolēnu video konkursa apbalvošanas ceremonijā, tika paziņoti konkursa laureāti un godalgoti septiņi veiksmīgākie video. Konkursa video vērtēja kompetenta žūrija – LPPA pārstāve Brigita Tērauda, AIPPI pārstāve Jevgeņija Gainutdinova, JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns, Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes priekšsēdētāja Dace Liberte un Patentu valdes pārstāve Elīna Sniedze. Visi konkursa žūrijas pārstāvji vienisprātis atzīmēja, ka par radošo pieeju tik sarežģītā jomā apbalvojumus būtu pelnījuši it visi konkursa dalībnieki.

Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis norāda: „Esam gandarīti un patīkami pārsteigti par skolēnu un skolotāju aktivitāti, šajā saspringtajā mācību procesā atrodot laiku un iedvesmu radīt atraktīvus video. Iepazīstot video autorus redzams, ka skolēni ir aktīvi un mērķtiecīgi dažādās aktivitātēs, tāpēc viņu panākumi neizpaliek. Novēlam gan skolotājiem, gan skolēniem arī turpmāk būt tikpat radošiem un rūpēties par sava intelektuālā īpašuma aizsardzību!”

Žūrijas komisija, rūpīgi izvērtējot visus konkursa darbus, par labāko atzinusi Agates Dainas Briņeces, Anastasijas Ņeņišinas un Katrīnes Kates Kucinas Arbidānes video “Mans ir mans un tikai mans” (Ogres tehnikuma 1. kurss). Autores rosina atcerēties par intelektuālā īpašuma aizsardzības nepieciešamību mūsdienu ideju pārpilnības laikmetā, kā arī atbildīgi izturēties pret citu darbiem.

 

Plašāk: https://www.lrpv.gov.lv/lv/patentu-valde/aktualitates/zinas-no-iestades/apbalvoti-skolenu-video-konkursa-celojums-rupnieciska

 

Godalgoto vietu ieguvēji, kā arī to skolotāji saņēma atraktīvas balvas, un visas septiņas komandas dosies kopīgā ceļojumā uz zinātnes centru AHHAA Tartu, Igaunijā. Laureātu izstrādātie video nākotnē tiks publicēti sociālajos tīklos un izmantoti dažādos jauniešu pasākumos.

 

Informāciju sagatavoja:
Santa Lozda
Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra
Informācijas pakalpojumu nodaļas
Vadošā referente
Tālr.: 67227310
E-pasts: santa.lozda@lrpv.gov.lv

 

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.