1.jūnijā stājas spēkā nejaušības princips administratoru izvēlē 31.05.2005


Rīt, 1.jūnijā, stājas spēkā kārtība, kas paredz nejaušības principa ieviešanu maksātnespējas procesa administratora kandidāta izvēlē.

Solvita Āboltiņa, tieslietu ministre: „Es esmu gandarīta par to, ka spēkā stājas nejaušības princips maksātnespējas administratoru izvēlē, kas bija viens no maniem izvirzītajiem mērķiem uzņēmējdarbības vides sakārtošanā. Es ceru, ka jaunā kārtība attaisnos uz sevi liktās cerības un vairos tiesiskuma apziņu cilvēkos.”

Maksātnespējas administrācija ir veikusi nozīmīgus priekšdarbus nejaušības principa efektīvai ieviešanai praksē attiecībā uz maksātnespējas procesa administratora kandidāta izvēli.

Administratori, kuri vēlas pretendēt uz maksātnespējas procesu administrēšanu, no šī gada 28.maija Maksātnespējas administrācijas mājas lapas sadaļā „Administratori” var elektroniski pieteikt savu kandidatūru, aizpildot elektronisku pieteikuma veidlapu atsevišķi vienas vai vairāku apgabaltiesu darbības teritorijās.

No administratoru vidus, kuri elektroniskā veidā ir izteikuši gribu pildīt administratora pienākumus attiecīgās apgabaltiesas darbības teritorijā, tiek veidots administratoru pretendentu saraksts atbilstoši pieteikuma iesniegšanas secībai.

Triju dienu laikā, no 28. līdz 31.maijam, uz maksātnespējas procesu administrēšanu vienas apgabaltiesas darbības teritorijā bija pieteikušies vidēji 97 administratori. Visvairāk – 120 administratori – savu kandidatūru pieteikuši Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā.

1.jūnijā maksātnespējīgajiem uzņēmumiem administratoru kandidāti tiks izvēlēti pēc nejaušības principa ar attiecīgas datorprogrammas palīdzību. Respektīvi, tiks izslēgts jebkāds subjektīvisms, jo administratoru kandidātu izvēlē cilvēki nepiedalīsies.

Agnese Kveska, Maksātnespējas administrācijas direktora pienākumu izpildītāja: „Sakarā ar nejaušības principa ieviešanu, turpmāk administratoru atbilstība konkrētam maksātnespējas procesam vairs netiks vērtēta. Līdz ar to Maksātnespējas administrācija veiks pasākumus administratoru darbības uzraudzības sistēmas pilnveidošanai.”

Pieteikties jaunumiem e-pastā


Lūdzu, ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt jaunumus no Tieslietu ministrijas mājaslapas.